Mūziķu mēģinājums labdarības koncertam "Uzcel savu baznīcu".
Mūziķu mēģinājums labdarības koncertam "Uzcel savu baznīcu".
Foto: Ilmārs Znotiņš

FOTO: izcili mākslinieki pulcēsies vienuviet jau šajā nedēļas nogalē labdarības koncertā 0

Jau šo svētdien, 9. jūnijā, gleznainajā Bruknas muižā notiks labdarības lielkoncerts “Uzcel savu baznīcu!”, kas pulcēs iemīļotus un izcilus māksliniekus – Renāru Kauperu, Jāni Šipkēvicu, Kristīni Zadovsku, Ievu Akurateri, Gati Irbi (Gacho), Daumantu Kalniņu, Igo, Aiju Andrejevu, Aivaru Hermani un daudzus citus. Mūziķi veltīs savas dziesmas Bruknas baznīcai, tās labiekārtošanai. Pirms koncerta pie baznīcas tiks atklātas tēlnieka Sanda Aispura 12 apustuļu skulptūras.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
Mājas
Latvijas Jumiķu apvienības vadītājs: Latvijā jau ir pirmie gadījumi, kad saules paneļi uz jumta ir aizdegušies paši no sevis
Kokteilis
Mūziķis Roberto Meloni palicis bez brokastīm, jo “Bolt” piegādātais ēdiens nepatīkami pārsteidzis: “Es to pārdzīvošu, bet diez vai esmu vienīgais” 33
Lasīt citas ziņas

Jau astoto gadu skaistajā Bruknas muižā skanēs mākslinieku balsis labdarības lielkoncertā “Uzcel savu baznīcu!”. Ar ziedojumu palīdzību no pamatiem līdz jumtam visu acu priekšā ir tapusi starpkonfesiju baznīca, kuras durvis dienas ritumā ir atvērtas ikvienam. Labdarības koncertos Bruknā ir piedalījušies daudzi Latvijas mākslinieki, tādējādi palīdzot priesterim Andrejam Mediņam un „Kalna svētību kopienas” ļaudīm piepildīt sapni – uzcelt baznīcu.

Plkst. 16.00 Bruknas muižā sāksies koncerts „Uzcel savu baznīcu!”, kurā uzstāsies Renārs Kaupers, Jānis Šipkēvics, Kristīne Zadovska, Ieva Akuratere, Gatis Irbe (Gacho), Daumants Kalniņš, Aija Andrejeva, Igo, Aivars Hermanis, grupa „Putnu Balle”, LMMDV zēnu koris no Liepājas un citi Latvijā pazīstami mākslinieki. Kā allaž, koncertu vadīs Maija Kalniņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Plkst. 14.00 pirms labdarības koncerta pie Bruknas baznīcas tiks atklātas tēlnieka Sanda Aispura 12 apustuļu skulptūras. Divarpus metru augstajās skulptūrās, kur redzami mūsdienu cilvēki apustuļu tēlos, par modeļiem mākslinieks ir izmantojis savus draugus un laikabiedrus. Tēlnieks pie skulptūru tapšanas ir strādājis sešus gadus. Izmantojot materiālus, kas plaši tiek lietoti būvniecībā – betonu un armatūru –, Sandis Aispurs atgriežas pie pamatiem tiešā un pārnestā nozīmē. Mākslinieku ar Bruknu saista sena draudzība ar priesteri Andreju Mediņu, veidojot mākslas darbus baznīcās.

Īpašus mirkļus apmeklētāji piedzīvos norvēģu mākslinieka Eirika Brandala elektronisko skulptūru izstādē Bruknas baznīcā. Savukārt plkst. 14.30 koris “Ēra” no Mazsalacas sagādās muzikālu baudījumu.
Gleznainais muižas renesanses stilā veidotais dārzs, pastorālā apkārtnes ainava ir ideāla vieta, lai taptu mākslas darbi, profesionāļu prasmīgu roku vadīti meistarklasēs un radošajās darbnīcās. Māksliniece Ieva Bondare kā īstens Bruknas draugs jau vairākkārt ir kuplinājusi labdarības akciju ar savu dalību. Arī šogad varēsim vērot, kā top gleznas un uzklausīt Ievas padomus par krāsām un gaismu spēlēm uz audekla. Modes māksliniece un dizainere Ilze Patmalniece ir biežs viesis Bruknas muižā un ar neviltotu prieku dalīsies savās prasmēs un zināšanās radošajās darbnīcās.

Pirmo reizi labdarības akcijā „Uzcel savu baznīcu!” piedalīsies gleznotāja Sandra Strēle. Aicinājumam vadīt meistarklasi māksliniece laipni piekrita nekavējoties. Sandrai pavasaris ir bijis radoši ļoti aktīvs un bagāts laiks – viena izcila gleznu izstāde pēc otras. Nu pienācis brīdis iepazīt Bruknas muižu un ko var zināt – varbūt, iedvesmojoties no skaistās apkārtnes, taps lielformāta darbi, kas vēlāk priecēs mākslas gardēžu acis un prātus.

Tie, kuri jau vairākkārt apmeklējuši Bruknu labdarības akcijā, būs ievērojuši, ka neiztrūkstoša ir cepļa atvēršana, kad tik daudzas rokas sniedzas pēc podnieku skaistajiem darinājumiem. Par to, lai arī šogad apmeklētāji varētu ar skatienu apmīļot un iegādāties svēpēto keramiku, rūpēsies Artis Kleinbergs. Arī priestera Andreja Mediņa un “Kalna svētību kopienas” ļaužu rokas ir veidojušas un darinājušas podus, kuri nu būs skatāmi muižas dārzā.

Lai mazajiem apmeklētājiem būtu atmiņā paliekoša diena, par viņu radošajām nodarbēm ir piedomāts. Būs gan konfekšu pušķu veidošana, gan putniņu darināšana, gan Zane Zuste ar “Ucipuci” darbnīcu, kā arī sapņu ķērāju darbnīca.

Reklāma
Reklāma

Arī par kārumiem un gardumiem būs padomāts. Neiztrūkstošas Bruknā ir gardās kartupeļu pankūkas ar brūkleņu/ābolu ievārījumu vai krējumu, jēra plovs, štovēti kāposti ar desiņām un saldējums. Varēs iegādāties Bruknas dārzu produkciju – ķiplokus, sukādes, garšvielu maisījumus, “Mālkalnu” izslavētos sierus, kuri tapuši ar īstenās latvju saimnieces Ināras Mālkalnes rokām, baudīt ingverīna kokteiļus.
Šī gada koncerta „Uzcel savu baznīcu!” ziedojumi tiks veltīti Bruknas baznīcas sakrālā laukuma labiekārtošanai, gaismas objektiem, prožektoriem, kā arī stāvlaukumam.

Mūziķu mēģinājums labdarības koncertam "Uzcel savu baznīcu"
Mūziķu mēģinājums labdarības koncertam "Uzcel savu baznīcu"

Labdarības akcija „Uzcel savu baznīcu!” aizsākās 2012. gadā un tās mērķis bija piesaistīt līdzekļus un atbalstīt Svēto Apustuļu kapelas celtniecību un apustuļu skulptūru izveidi Bruknā. Izpostītajā Bruknas muižā 2001. gadā priesteris Andrejs Mediņš izveidoja unikālu dvēseles rehabilitācijas vietu “Kalna svētību kopiena”, kur iespēja atrast jaunu dzīvi tiek dota dažādās atkarībās esošiem ļaudīm, rodot pašam savu ceļu šai Dieva pasaulē, lietojot vienīgi garīgās dzīves un darba terapiju. Kopienas garīgā aizbildne ir svētā Māte Terēza no Kalkutas. Reiz izpostītā Bruknas muiža šodien pārsteidz ar sakoptām ēkām un atjaunoto skaisto apkārtni. 2011. gada 31. maijā pēc Andreja Mediņa ierosmes sākās starpkonfesiju kapelas būve.
Bruknā ir izjūtams un gūstams spēks, kas rodas tālu aiz skaistiem vārdiem. Tas ir pārpasaulīgs spēks, kas teju fiziski sajūtams vietā, kur iz dziļa posta ļaudis meklē ceļu atpakaļ. Pie sevis. Spēks ir nepieciešams ne tikai tiem, kuri nonākuši dziļā nelaimē, bet arī katram mums vienam. Spēks un savas esības apzināšanās.
Arī Tu vari kļūt par Bruknas eņģeli. Pievienojies! Mēs ceļam baznīcu sevī.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.