Mūziķu mēģinājums labdarības koncertam "Uzcel savu baznīcu".
Mūziķu mēģinājums labdarības koncertam "Uzcel savu baznīcu".
Foto: Ilmārs Znotiņš

FOTO: izcili mākslinieki pulcēsies vienuviet jau šajā nedēļas nogalē labdarības koncertā 0

Jau šo svētdien, 9. jūnijā, gleznainajā Bruknas muižā notiks labdarības lielkoncerts “Uzcel savu baznīcu!”, kas pulcēs iemīļotus un izcilus māksliniekus – Renāru Kauperu, Jāni Šipkēvicu, Kristīni Zadovsku, Ievu Akurateri, Gati Irbi (Gacho), Daumantu Kalniņu, Igo, Aiju Andrejevu, Aivaru Hermani un daudzus citus. Mūziķi veltīs savas dziesmas Bruknas baznīcai, tās labiekārtošanai. Pirms koncerta pie baznīcas tiks atklātas tēlnieka Sanda Aispura 12 apustuļu skulptūras.

Neatstāj ieslēgtu mūzikas centru! Cik kWh mēnesī patērē kontaktā iespraustas ierīces? 4
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Karstuma vilni jaunnedēļ nomainīs stipras lietavas, bet atklāj, kad tas atkal atgriezīsies 5
Lasīt citas ziņas

Jau astoto gadu skaistajā Bruknas muižā skanēs mākslinieku balsis labdarības lielkoncertā “Uzcel savu baznīcu!”. Ar ziedojumu palīdzību no pamatiem līdz jumtam visu acu priekšā ir tapusi starpkonfesiju baznīca, kuras durvis dienas ritumā ir atvērtas ikvienam. Labdarības koncertos Bruknā ir piedalījušies daudzi Latvijas mākslinieki, tādējādi palīdzot priesterim Andrejam Mediņam un „Kalna svētību kopienas” ļaudīm piepildīt sapni – uzcelt baznīcu.

Plkst. 16.00 Bruknas muižā sāksies koncerts „Uzcel savu baznīcu!”, kurā uzstāsies Renārs Kaupers, Jānis Šipkēvics, Kristīne Zadovska, Ieva Akuratere, Gatis Irbe (Gacho), Daumants Kalniņš, Aija Andrejeva, Igo, Aivars Hermanis, grupa „Putnu Balle”, LMMDV zēnu koris no Liepājas un citi Latvijā pazīstami mākslinieki. Kā allaž, koncertu vadīs Maija Kalniņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Plkst. 14.00 pirms labdarības koncerta pie Bruknas baznīcas tiks atklātas tēlnieka Sanda Aispura 12 apustuļu skulptūras. Divarpus metru augstajās skulptūrās, kur redzami mūsdienu cilvēki apustuļu tēlos, par modeļiem mākslinieks ir izmantojis savus draugus un laikabiedrus. Tēlnieks pie skulptūru tapšanas ir strādājis sešus gadus. Izmantojot materiālus, kas plaši tiek lietoti būvniecībā – betonu un armatūru –, Sandis Aispurs atgriežas pie pamatiem tiešā un pārnestā nozīmē. Mākslinieku ar Bruknu saista sena draudzība ar priesteri Andreju Mediņu, veidojot mākslas darbus baznīcās.

Īpašus mirkļus apmeklētāji piedzīvos norvēģu mākslinieka Eirika Brandala elektronisko skulptūru izstādē Bruknas baznīcā. Savukārt plkst. 14.30 koris “Ēra” no Mazsalacas sagādās muzikālu baudījumu.
Gleznainais muižas renesanses stilā veidotais dārzs, pastorālā apkārtnes ainava ir ideāla vieta, lai taptu mākslas darbi, profesionāļu prasmīgu roku vadīti meistarklasēs un radošajās darbnīcās. Māksliniece Ieva Bondare kā īstens Bruknas draugs jau vairākkārt ir kuplinājusi labdarības akciju ar savu dalību. Arī šogad varēsim vērot, kā top gleznas un uzklausīt Ievas padomus par krāsām un gaismu spēlēm uz audekla. Modes māksliniece un dizainere Ilze Patmalniece ir biežs viesis Bruknas muižā un ar neviltotu prieku dalīsies savās prasmēs un zināšanās radošajās darbnīcās.

Pirmo reizi labdarības akcijā „Uzcel savu baznīcu!” piedalīsies gleznotāja Sandra Strēle. Aicinājumam vadīt meistarklasi māksliniece laipni piekrita nekavējoties. Sandrai pavasaris ir bijis radoši ļoti aktīvs un bagāts laiks – viena izcila gleznu izstāde pēc otras. Nu pienācis brīdis iepazīt Bruknas muižu un ko var zināt – varbūt, iedvesmojoties no skaistās apkārtnes, taps lielformāta darbi, kas vēlāk priecēs mākslas gardēžu acis un prātus.

Tie, kuri jau vairākkārt apmeklējuši Bruknu labdarības akcijā, būs ievērojuši, ka neiztrūkstoša ir cepļa atvēršana, kad tik daudzas rokas sniedzas pēc podnieku skaistajiem darinājumiem. Par to, lai arī šogad apmeklētāji varētu ar skatienu apmīļot un iegādāties svēpēto keramiku, rūpēsies Artis Kleinbergs. Arī priestera Andreja Mediņa un “Kalna svētību kopienas” ļaužu rokas ir veidojušas un darinājušas podus, kuri nu būs skatāmi muižas dārzā.

Lai mazajiem apmeklētājiem būtu atmiņā paliekoša diena, par viņu radošajām nodarbēm ir piedomāts. Būs gan konfekšu pušķu veidošana, gan putniņu darināšana, gan Zane Zuste ar “Ucipuci” darbnīcu, kā arī sapņu ķērāju darbnīca.

Arī par kārumiem un gardumiem būs padomāts. Neiztrūkstošas Bruknā ir gardās kartupeļu pankūkas ar brūkleņu/ābolu ievārījumu vai krējumu, jēra plovs, štovēti kāposti ar desiņām un saldējums. Varēs iegādāties Bruknas dārzu produkciju – ķiplokus, sukādes, garšvielu maisījumus, “Mālkalnu” izslavētos sierus, kuri tapuši ar īstenās latvju saimnieces Ināras Mālkalnes rokām, baudīt ingverīna kokteiļus.
Šī gada koncerta „Uzcel savu baznīcu!” ziedojumi tiks veltīti Bruknas baznīcas sakrālā laukuma labiekārtošanai, gaismas objektiem, prožektoriem, kā arī stāvlaukumam.

Mūziķu mēģinājums labdarības koncertam "Uzcel savu baznīcu"
Mūziķu mēģinājums labdarības koncertam "Uzcel savu baznīcu"

Labdarības akcija „Uzcel savu baznīcu!” aizsākās 2012. gadā un tās mērķis bija piesaistīt līdzekļus un atbalstīt Svēto Apustuļu kapelas celtniecību un apustuļu skulptūru izveidi Bruknā. Izpostītajā Bruknas muižā 2001. gadā priesteris Andrejs Mediņš izveidoja unikālu dvēseles rehabilitācijas vietu “Kalna svētību kopiena”, kur iespēja atrast jaunu dzīvi tiek dota dažādās atkarībās esošiem ļaudīm, rodot pašam savu ceļu šai Dieva pasaulē, lietojot vienīgi garīgās dzīves un darba terapiju. Kopienas garīgā aizbildne ir svētā Māte Terēza no Kalkutas. Reiz izpostītā Bruknas muiža šodien pārsteidz ar sakoptām ēkām un atjaunoto skaisto apkārtni. 2011. gada 31. maijā pēc Andreja Mediņa ierosmes sākās starpkonfesiju kapelas būve.
Bruknā ir izjūtams un gūstams spēks, kas rodas tālu aiz skaistiem vārdiem. Tas ir pārpasaulīgs spēks, kas teju fiziski sajūtams vietā, kur iz dziļa posta ļaudis meklē ceļu atpakaļ. Pie sevis. Spēks ir nepieciešams ne tikai tiem, kuri nonākuši dziļā nelaimē, bet arī katram mums vienam. Spēks un savas esības apzināšanās.
Arī Tu vari kļūt par Bruknas eņģeli. Pievienojies! Mēs ceļam baznīcu sevī.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
FOTO: Ieskaties spēlfilmas “Mīlulis” filmēšanas aizkulisēs ar Kārli Arnoldu Avotu galvenajā lomā
VIDEO. “Čuk čuk čuk!” Ministrs Linkaits dzimšanas dienā soctīklotājus pārsteidz ar amizantu dziesmu 24
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Melānija un Imanta – šīs dienas gaviļnieces. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Neatstāj ieslēgtu mūzikas centru! Cik kWh mēnesī patērē kontaktā iespraustas ierīces? 4
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Karstuma vilni jaunnedēļ nomainīs stipras lietavas, bet atklāj, kad tas atkal atgriezīsies 5
Ja informācija apstiprināsies, tas būs ievērojams ukraiņu spēku taktiskais panākums. Slaidiņš ieskicē situāciju Ukrainā 1
Menģelsone uzsver: nedrīkst pieļaut “Nord Pool” biržas spekulācijas 83
Lasīt citas ziņas
Jo mazāk tu domāsi par sevi šodien, jo veiksmīgāk noritēs šī diena! Horoskopi 20.augustam
VIDEO. Aizvadītajā naktī Burtniekos novērota krāšņa ziemeļblāzma 2
VIDEO. Sociālajos tīklos noplūdis video ar Somijas premjeres trakulīgo ballēšanos 26
FOTO. Kāda sena tradīcija pat vēl mūsdienās britu karaliskajai ģimenei pusdienās liedz izmantot vienu galda piederumu 11
VIDEO. “Mums tas liekas pašsaprotami, bet tur tā nav”: Markus Riva pastāsta, ka agrāk koncertējot krievvalodīgo teritorijās, mākslinieks varēja palikt bez tualetes papīra un ūdens 12
Šķirta boksera, Kijivas mēra Vitālija Kļičko laulība ar viņa sievu Natāliju pēc 25 gadu kopdzīves
Menģelsone uzsver: nedrīkst pieļaut “Nord Pool” biržas spekulācijas 83
VZD ziņo par darījumiem ar privātmājām Rīgā un Pierīgā 2022. gada 1.pusgadā: cenas augušas vidēji par 20%, reģistrēts par 37% mazāk darījumu nekā pērn
VIDEO. Neiztīrītas gultnes dēļ jau divus gadus burāšanai slēgta Jūrmalas osta, bet ostas pārvaldnieks tik aizbildinās 3
VIDEO. Slaidiņš: Lai Ukraina gūtu uzvaras, nevajag celt “gaisa pilis” ilgtermiņā 5
“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Zelenskis ar Gutērrešu apspriedis arī Krievijas piekopto kodolšantāžu Zaporižjes AES. Putins piekritis ielaist ekspertus 35
“Attīstībai/Par!” rosinājusi koalīcijā nemarinēt LNG termināļa būvniecības projektu, lai Latvija neatpaliktu no kaimiņvalstīm 34
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons
23:35
1942. gada 19. augustā. Djepes katastrofa
23:30
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 19. augustā
23:25