Jautri nosvinēta Līgo zaļumballe Igates pilī

FOTO. Jautras dejas un sirsnīgas emocijas: Igates pilī pirmo reizi aizvadīta Līgo zaļumballe 11

Līgo svētkos Igates pils atjaunotajā parka teritorijā pirmo reizi norisinājās Līgo zaļumballe. Pasākumā līgotājus priecēja Ogres teātra izrāde, Jāņa Kaijaka režijā, “Skroderdienas Silmačos”, grupas “Mazais Princis” koncerts, zaļumballe kopā ar grupu CREDO, kā arī citas Līgo aktivitātes.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Kokteilis
ĀTRAIS TESTS. Ko ieraudzīji pirmo – jaunu dāmu vai padzīvojušu kungu? Aplūko zīmējumu un uzzini par sevi ko jaunu!
Lasīt citas ziņas

Sagaidot Līgo svētkus, Ogres teātris sezonas noslēgumā devās ikgadējā viesizrāžu tūrē ar Rūdolfa Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos” brīvdabas iestudējumu, šogad ciemojoties arī Igates pilī. Teātra uzvedums un aktieri viesus smīdināja, kā arī aicināja dziedāt un dejot līdzi. ““Skroderdienās” kopā saplūst daudzas svarīgas komponentes – Līgo svētku nozīme, Blaumaņa iekodētais latviskums gan tēlos, gan attiecībās un kopā būšana, ko var pielīdzināt sadziedāšanās fenomenam, kad visi esam vienā ritmā un elpā,” norāda Ogres teātra režisors Jānis Kaijaks.

Lielas publikas ovācijas saņēma grupas “Mazais Princis” dalībnieki, kuri sniedza īpašu mīlestības retrītu, kas nebija ierasts koncerts, bet gan dvēsļu dziedinošs transformācijas akts jeb pasākums tiem, kas mīl, kas mīlestību atdevuši un tiem, kas gatavi to vēl dot!

CITI ŠOBRĪD LASA

Īsi pēc saulrieta, plkst. 22:00, tika aizdegts svētku ugunskurs. Folkloras kopas “Delve” dalībnieki aicināja pils saimniekus un viesus piedalīties īpašā uguns rituālā. Kā atklāj kopas dalībnieki: “Mūsu mīlestība pieder uguns rituāliem. Senatnē rituāls bija dabiska un cilvēkiem pierasta dzīves sastāvdaļa, kas atjaunoja un stiprināja dzīvības dabisko plūdumu, ļaujot apjaust savu dzīvīgumu un dodot cerību uz tā pastāvēšanu arī turpmāk. Īstā laikā un vietā veikts rituāls bagātina dzīvi. Tas stiprina cilvēka piederības sajūtu savai zemei un ciešāk sasien ģimenes saites, mācot uzturēt dzīvu savu senču dzīvesziņu un tradīcijas.”

Vakara lielā zaļumballe leģendārās grupas “CREDO” pavadībā, izpildot dažādus hitus, apvienojot visu paaudžu klausītājus. Grupas krāšņajā priekšnesumā, pusnakts melnumā, Igates pils iemirdzējās jaunās krāsās.

Spēcīgākie pasākuma viesi tika aicināti uzrāpties koka stabā, kā to darīja drosmīgais Emīls no Emīla nedarbiem. Tie, kuri spēja tikt līdz staba augšgalam, laimēja balvu Līgo tematikā no Igates pils. Īsi pēc plkst. 01:00 drosmīgākie viesi pulcējās Igates pils auglības rituālā, kopīgā pliko skrējienā apkārt pilij. Ātrākais skrējējs saņēma gardumu un atspirdzinošu dzērienu grozu no Igates pils Dzirnavu krodziņa.

Igates pils saimnieks, Edijs Ošs: “Mēs esam priecīgi, ka izdevās sarīkot pasākumu, kuru apmeklēt ar ģimeni un draugiem, baudot gan profesionālu teātra izrādi, gan izcilus muzikālos priekšnesumus, papildinājumā ar īpašu uguns rituālu un aktivitātēm drosmīgākajiem ciemiņiem. Šis bija pirmais tik liela mēroga pasākums pilī, kuru mēs noteikti vēlētos atkārtot. Paldies ikvienam līgotājam, kurš izvēlējās svētkus pavadīt kopā ar mums!”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.