Dabā
Zaļā dzīvošana

FOTO. Latvijas muitas kinologu komanda izcīna zelta medaļu sacensībās Krievijā0

Foto: VID

Teicami startējot liela mēroga starptautiskajās kinologu ar tabakas un skaidras naudas meklēšanas darba suņiem sacensībās, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes kinologu komanda kopvērtējumā izcīnīja pirmo vietu. Sacensības norisinājās no 8. līdz 13.septembrim Petrozavodskā, Krievijā, un tajās piedalījās kinologi no divpadsmit valstīm, portālam “La.lv” pavēstīja VID Sabiedrisko attiecību daļā.

Latvijas muitas dienestu sacensībās pārstāvēja komandas vadītājs, VID Muitas pārvaldes Muitošanas procesu vadības daļas Kinoloģijas nodaļas vecākais muitas eksperts Modris Nartišs un divas Kinoloģijas nodaļas vecākās muitas ekspertes – Irēna Zambare ar tabakas meklēšanas darba suni Nassau V.H. Cranenbos (vācu aitu suns) un Jeļena Tretjakova ar skaidras naudas meklēšanas darba suni Mojo (angļu springerspaniels).

Latvijas muitas kinologu komanda izcīna zelta medaļu sacensībās Krievijā

Uzvaru kopvērtējumā nodrošināja Latvijas kinologu augstie sasniegumi individuālajās disciplīnās. Irēna Zambare ar tabakas meklēšanas darba suni Nassau bija vislabākie tabakas meklēšanā, izcīnot 1.vietu, kā arī atzīti par labākajiem nominācijā “Tabakas meklēšana telpās”. Papildus iegūta 2.vieta darba suņa paklausības disciplīnā un 3.vieta nominācijā “Tabakas meklēšana transportā”. Savukārt Jeļena Tretjakova ar skaidras naudas meklēšanas darba suni Mojo izcīnīja 3.vietu nominācijā “Skaidras naudas meklēšanā transportā”.

Sacensībās komandu kopvērtējumā 2. vietu ieguva Krievijas muitas dienesta kinologi, bet 3.vietu – Čehijas kinologu komanda.
Šāda mēroga kinoloģijas dienestu seminārs – sacensības Krievijā notika pirmo reizi. Tajā piedalījās kinologi no Argentīnas, Azerbaidžānas, Čehijas, Francijas, Igaunijas, Izraēlas, Korejas Republikas, Krievijas, Latvijas, Slovākijas, Somijas un Turcijas.

Kinologi ar darba suņiem gan komandu sastāvā, gan individuāli demonstrēja savas prasmes atrast skaidru naudu un tabaku telpās, bagāžā un transportlīdzekļos, kā arī startēja suņu paklausības disciplīnā. Vērtējumā tika ņemts vērā gan uzdevumu izpildīšanas ātrums un precizitāte, gan darba suņa sadarbība ar kinologu.

Semināra – sacensību mērķis un VID muitas amatpersonu ieguvums ir paaugstināt kinologu profesionalitāti, nostiprināt un pilnveidot praktiskās zināšanas un iemaņas efektīvākai darba suņu izmantošanai kontrabandas apkarošanā. Sacensības kinologiem sniedz iespēju dalīties pieredzē, stiprināt sadarbību ar citu valstu kinoloģijas dienestiem darba suņu pielietošanas un apmācības jomā.

Foto: VID

VID Muitas pārvaldes kinologi ar darba suņiem piedalās dažāda mēroga sacensībās, un savu profesionālo meistarību tabakas, skaidras naudas un narkotisko vielu meklēšanas disciplīnās apliecina, arvien ierindojoties godalgoto dalībnieku vidū.
2016. gadā VID Muitas pārvaldes kinologu komanda izcīnīja 1.vietu Karēlijas muitas organizētajā seminārā – sacensībās narkotiku meklēšanas darba suņiem. 2017.gadā Latvijā, Rēzeknē, rīkotajās Starptautiskajās muitas kinologu ar tabakas meklēšanas darba suņiem sacensībās Latvijas muitas komanda ieguva 1. vietu.

Saistītie raksti

Augstiem sasniegumiem bagāts Latvijas muitas kinologiem bija 2018.gads: 1.vieta komandu kopvērtējumā Latvijas muitas organizētajās kinologu ar tabakas un skaidras naudas meklēšanas suņu sacensībās, kā arī 1.vieta kinologam ar tabakas izstrādājumu meklēšanas darba suni sacensībās Ukrainā, 2.vieta – kinologam ar tabakas izstrādājumu meklēšanas darba suni starptautiskās sacensībās Moldovā un 3.vieta 13 komandu konkurencē Igaunijas muitas organizētajā seminārā-sacensībās kinologiem ar narkotisko vielu meklēšanas darba suņiem.

VID Muitas pārvaldes Kinoloģijas nodaļa tika izveidota 2004.gadā. Šobrīd muitas dienestā strādā 32 meklēšanas darba suņi, kas ir apmācīti narkotisko vielu, tabakas izstrādājumu un skaidras naudas meklēšanā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Dabā
Norobežojošās lentes maldināja. Saulkrastu dome atbild satrauktajiem iedzīvotājiem par to, kas notiek Baltajā kāpā
1 diena
LE
LETA
Dabā
Naktis var kļūt tropiskas. Sinoptiķi brīdina par lielu tveici Latvijā jau nākamnedēļ
2 dienas
LE
LETA
Dabā
Gaisa temperatūra saglabāsies zem +20 grādiem. Laika prognoze trešdienai
2 dienas

Lasītākie

IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Dzīve piespiež pārdot citādi. Kā mājražotāji pārvar krīzi
38 minūtes
IE
Ināra Egle
Latvijā
Deputātos mostas lokālpatriotisms – bet tikai vārdos
2 stundas
GP
Gunta Paavola
Pasaulē
Kā Andris Somijā būvē olimpisko stadionu. Pēc žurnālistu saceltā skandāla par neizmaksātajām algām un briesmīgo sadzīvi, situācija uzlabojas
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Portālā LA.LV un kanālā “RīgaTV 24” būs skatāmas ģenerālprokura amata kandidātu debates
50 minūtes
LE
LETA
Dabā
Plus 30, sutīgs, negaisi, lietusgāzes, liela krusa un vētra – nākamās nedēļas laika prognoze
2 stundas