Turku Angoras šķirnes kaķi

FOTO. Palaidņi mājās, čempioni izstādē – Latvijā retās Turku Angoras šķirnes kaķi 1

Viltniece Tutti Futti un kaskadieris Bogey Man ir Latvijā retās Turku Angoras šķirnes kaķi, kas 2. un 3. martā kopā ar mammu Ellu Veinbergu ieradīsies no Liepājas Ķīpsalā un cīnīsies par godalgām izstādē “PetExpo 2024”. Bet pirms apmeklē gada pūkaināko izstādi, piedāvājam ielūkoties Tutti Futti, Bogey Man un viņu brālīšu un māsiņu nedarbos.

Reklāma
Reklāma

Mana un tikai mana mamma!

Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Tā kā Angoras kaķi ir ļoti lojāla un inteliģenta šķirne, tiem nepatīk dalīta uzmanība. Tāpēc viltniece Tutti Frutti, redzot, ka saimniece guļ dīvānā un skatās filmu kopā ar citiem kaķiem, regulāri izdomā plānu, kā ieņemt labāko vietu. Reiz viņa pielīda klusi pie kaķa, kas gulēja blakus saimniecei, un iekoda tam mugurā. Kaķis sabijās un aizmuka, tā nu viltniece panāca savu – ielīda saimnieces klēpī un mierīgi baudīja simtprocentīgu saimnieces uzmanību.

Netraucē mani!

Mierīgajai Roxolanai patīk spēlēties ne tikai ar saviem kaķu brāļiem un māsām, bet arī ar citiem dzīvniekiem. Taču, kad viņa ir sagurusi un vēlas pagulēt, neviens nedrīkst traucēt. Kādu vakaru, kad Roxolana centās iemigt, suns uzstājīgi vēlējās spēlēties vēl un vēl. Roxolanu suņa uzstājība tā sakaitināja, ka dāma rotaļbiedram asi iecirta ar ķepu pa degunu un turpināja mierīgi gulēt. Jāpiemin, ka šīs šķirnes kaķi guļ ļoti cieši, tie pat nejutīs, ja miegā viņus pārvietosi vai pabakstīsi. Toties pēc kārtīga miega šos mīluļus nevar apturēt!

Garie ceļi līdz izstādēm nogurdina!

CITI ŠOBRĪD LASA

Ģimenes mājas atrodas Liepājā, tāpēc ceļā uz mājdzīvnieku izstādēm Ķīpsalā nākas pavadīt vairākas stundas. Dažādi atgadījumi notiek bieži, bet pēdējā laika spilgtākais bija, braucot uz izstādi Lietuvā. Šoreiz ceļā devās Lagertha, kurai tā bija pirmā uzstāšanās reize. Ceļš ir garš, tāpēc, lai izlīstu mazā pastaigā, lielā ēdāja Lagertha jau līdz robežai paspēja izgrauzt palielu caurumu auduma būrī. “Gluži kā ar šķērēm, tik lielu caurumu izgrauza!” – atminas saimniece Ella Veinberga, kur ir arī audzētavas “Coonberg*LV” īpašniece.

Tikai nagus neaiztiec!

Šķirnei raksturīgs, ka tiem nav apakšspalvas, attiecīgi – kaķi ir vieglāk kopjami.  “Lai sakoptu Turku Angoras šķirnes kaķi, vajag divus šampūnus, gaisa fēnu, un lieta darīta,” smejoties min saimniece. Toties ar nagiem šai šķirnei gan ir pavisam cits stāsts! Vecākajai kaķenei Yaylinai, gatavoties izstādei, pacietības nav nemaz, tāpēc nagu griešana sagādā vislielākās grūtības, – viņai kut ķepiņas, un šis pasākums izvēršas pamatīgā cīņā.

Vajag tikai pašpārliecinātību!

Cēlā kaķu meitene Ayrina izceļas ar savu īpatnējo raksturu – viņa māk tēlot! “Ayrina ir ļoti bailīga un pirms izstādes demonstrācijām no satraukuma siekalojas, taču pirms pašas uzstāšanās kļūst drosmīga un demonstrē sevi tik labi, cik vien tas ir iespējams,” stāsta kaķu saimniee Ella un piebilst: “Pēc konkursiem viņa mājās staigā kā karaliene!”

Šie ir tikai daži no Ellas Veinbergas Turku Angoras kaķu šķirnes stāstiem, bet ar pašiem kaķiem varēs iepazīties 2. un 3. martā Ķīpsalā. Ellas audzētava “Coonberg*LV” ir vienīgā Baltijā, kas audzē šīs šķirnes kaķus. Turku Angoras kaķis ir uzstājīgs, paļāvīgs un bez raizēm uzsāk dzīvi jebkurā mājā, pat kopā ar citiem mājdzīvniekiem, ja vien mīlulis var sevi pozicionēt kā galvenais kaķis.

Apmeklē izstādi “PetExpo 2024” un iepazīsti ne tikai šos brīnišķīgos kaķus, bet arī citu šķirņu kaķus, suņus, zirnekļus un pat ķirzakas. Satiec ekspertus un konsultējies, samīļo arī dažādus lauku dzīvnieciņus un kopā ar ģimeni un draugiem pavadi brīvdienas patīkamā gaisotnē!

Izstādi “PetExpo 2024” organizē Latvijas Kinoloģiskā federācija un Latvijas felinoloģiskā asociācija “Felimurs”, norisi nodrošina Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1. Atbalsta: “DinoZoo” un “Josera”. Partneris: Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra

Reklāma
Reklāma

Norises vieta un laiks: Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā 2. un 3. martā plkst. 10.00–18.00

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.