32. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls

FOTO. Pašmāju un starptautiskas zvaigznes uzmirdzējušas Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā 10

Vakar, 9. martā koncertzālē “Lielais dzintars” izskanēja atklāšanas koncerts Liepājas Starptautiskajam zvaigžņu festivālam, ko Liepājas Simfoniskais orķestris rīko jau 32. reizi.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

Festivāla atklāšanā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Gunta Kuzmas vadībā uz skatuves kāpa izcilais kanādiešu pianists Luī Lortī – brīnišķīgs Šopēna mūzikas interprets, lai kopīgi atskaņotu Friderika Šopēna Pirmo klavierkoncertu. Šis ievērojamais mūziķis vairāk nekā trīs gadu desmitus savu karjeru ir veidojis kā viens no daudzpusīgākajiem pianistiem pasaulē.

Savukārt jau otro gadu Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncertā kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri muzicēja arī Valda Vikmaņa Latvijas Jauno atskaņotājmākslinieku konkursa laureāti. Šogad – vijolnieces Elza Siliņa un Lueta Žagare, čellists Reinis Rudzītis, sitaminstrumentāliste Sonja Misiņa un trombonists Dāvis Matīss Leišavnieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zvaigžņu festivāls ar pašmāju mākslinieku un starptautisku zvaigžņu uzstāšanos Liepājā norisināsies līdz pat 23. martam.

Vienlaikus ar Zvaigžņu festivālu tika atklāta arī tērpu mākslinieces Evijas Dāboliņas tērpu izstāde “Ierakstīts latvietībā”, kurā aplūkojami tērpi, kas radīti Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētkiem un citiem kultūras notikumiem. Izstāde būs apskatāma visu festivāla laiku, līdz 24. martam.

15. martā pulksten 19 ar džeza programmu zvaigžņu festivāla publiku priecēs “Trio Elpo” kopā ar saksofonistu un klarnetistu Džonu Ruoko, savukārt  21. martā pulksten 19 solokoncertu sniegs pianiste Aurēlija Šimkus, ar kuru kopā klaviermūzikas cienītāji varēs piedzīvot izsmalcinātu ceļojumu laikā un iepazīties ar brīnišķīgiem Filipa Glāsa, Sergeja Prokofjeva un Friderika Šopēna skaņdarbiem.

16. martā pulksten 19 Liepājas Simfoniskais orķestris muzicēs somu diriģenta Juhas Kangasa vadībā. Programmā satiksies Volfganga Amadeja Mocarta pārlaicīgā elegance un Pētera Vaska mīlestības pilnās harmonijas.

Skanēs Pētera Vaska ”Musica serena”, ko viņš veltījis tieši savam ilggadējam draugam – diriģentam Juham Kangasam, un fantāzija vijolei un stīgu instrumentiem “Vox amoris”, kas ir stāsts par varenāko spēku pasaulē – mīlestību. Šajā skaņdarbā soliste būs vācu vijolniece Katrīna ten Hāgena.

No Volfganga Amadeja Mocarta neaptverami plašās daiļrades klausītāji varēs baudīt emocijām piepildīto Hafnera simfoniju un Obojas koncertu, kur solo skanēs izcilās francūzietes Selīnes Muanē interpertācijā.

Reklāma
Reklāma

Savukārt vērienīgā festivāla noslēgumā, 23. martā, pulksten 18 skanēs izcilā itāļu operu ģēnija Džuzepes Verdi “Rekviēms” – monumentāls garīgās vokāli instrumentālās mūzikas skaņdarbs, kurā komponists ielicis visu savu ģeniālā melodiķa un lielu muzikālo formu dramaturģijas meistara talantu.

Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā klausītāju priekšā dosies ar savu ilggadējo partneri Valsts akadēmisko kori “Latvija” un solistiem – poļu soprānu Joannu Zavartko, slovēniešu mecosoprānu Moniku Bohinecu, ukraiņu tenoru Oleksandru Čuvpilo un Latvijas Nacionālās operas basu Rihardu Mačanovski.

Ar pilnu Zvaigžņu festivāla programmu var iepazīties Liepājas Simfoniskā orķestra mājaslapā. Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas “Biļešu Paradīzes” tīklā.

Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsēta, SEB banka un Polijas Republikas vēstniecība Rīgā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.