FOTO. “Puķu atkarība ir veselīgākā un skaistākā no atkarībām!” Sējas puķu mājā pilnā sparā rit atraitnīšu sezona 3
Linda Tunte

Atraitnītes Sējas puķu mājā

Līdz ko sākas dārzu un puķu laiks, es katru gadu dodos uz Sējas puķu māju. Tur ir lielas siltumnīcas, kas pilnas ar prieka sajūtu un skaistumu, un saimnieki, kuri spēj atbildēt uz teju katru jautājumu par dārziem. Vēlos arī ar jums padalīties nelielā priekā par puķu māju un atraitnīšu laiku tajā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
ChatGPT nosauc 10 visu laiku labākās dziesmas 7
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 14
Lasīt citas ziņas

Bieži vien te atbraucējus sagaida pati saimniece Linda Alhimoviča, bet saimnieko viņi visi te kopā – Linda, viņas vīrs un talkā nāk arī vecāki un bērni.

Sācies gan viss nedaudz citāti: “Mans tētis agrāk audzēja dārzeņus, veda tos uz tirgiem, veikaliem, taču pieprasījums pēc tiem arvien mazinājās. Viengad pat vairākas tonnas dārzeņu nācās izmest mežā. Palēnām mamma sāka sēt puķes, un pirmās bija tieši atraitnītes.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau pirmajā gadā viss izaudzētais izpirkts, tāpēc nākamajā gadā jau sasēts krietni vairāk. Atkal izpārdots viss – prātā vēl palicis, kā viens stādiņš tobrīd maksājis 10 santīmus. Linda saka: “Āķis bija lūpā un sākām audzēt arvien vairāk, meklējām ko jaunu. Mērķis bija atrast iespējami daudzveidīgākas sēklas. Un tā pārgājām uz puķu biznesu, kurā esam jau 20 gadus.”

Šogad sortimentā esot 20 krāsu lielziedu atraitnītes, 27 krāsu sīkziedu, vēl ir arī nokarenās – stādiņos. Viens stādiņš maksā, sākot no 1 eiro. Tā esot visas ģimenes atkarība.

“Katru gadu gribas ko jaunu, jaunus toņus, tad nu aizraujamies ar sēklu pasūtījumiem, kad ieraugām jauno katalogu, un pēc tam brīnāmies, kad par sēklām saņemam tik lielus rēķinus. Bet kopumā – puķu atkarība ir veselīgākā un skaistākā no visām atkarībām.”
Puķu mājā neaizraujas ar ļoti eksotiskām puķēm, svarīgāk, lai esošās sniedz maksimālu efektu, aug kuplas un zied ilgi. Tieši tāpēc tās tiek labi apčubinātas un mēslotas.

Jautāju Lindai, vai šobrīd jau tā droši atraitnītes var stādīt ārā, jo laika prognozes taču liecina, ka vēl ir iespējams gan sniegs gan sals. Viņa iedrošina: “Droši!

Atraitnītes var augt ārā pat līdz –10 grādiem. Mūsējās – pilnīgi droši, jo tās jau laikus audzējam ārā. Zinu, ka aukstos rītos tās var noliet ar aukstu ūdeni, lai labāk saņemtos, taču mēs paši savā saimniecībā to fiziski nemaz nespējam, tāpēc redzu, kā pēc sala saulītē stādi atdzīvojas paši.”

Atraitnītes ir lielisks pavasara košums ne tikai piemājas dobē vai puķu podā. Tās ir labi piemērotas arī stādīšanai kapos, jo vecie zariņi paši novīst un nobirst, tāpēc puķes vienmēr izskatās svaigas.

Tāpat atraitnītes var droši miksēt kopā, lai dobe ir pavisam raiba un krāsaina. Linda gan neiesaka savstarpēji aizrauties ar lielziedu un sīkziedu atraitnītēm – tās labāk kopā nejaukt, ja vien nav liela dobe, kurā var veidot ziedu zīmējumus.

Vai atraitnītes no sēkliņas ir viegli izaudzēt? “Mēs tās sējam jau novembrī, turam zem lampām, apsmidzinām. Es teiktu, ka vieglāk ir pavasarī tās nopirkt, nekā visu ziemu audzēt un čubināt. Bet, protams, izdarīt to var, ja ir pietiekami daudz pacietības.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.