Renārs Kaupers un Marija Naumova priecē latviešu un ukraiņu ģimenes

FOTO. Renārs Kaupers un Marija Naumova sirsnīgā koncertā priecē latviešu un ukraiņu ģimenes 0

4. un 5. jūnijā Valmieras novada Plāņu pagasta “Pulku” Gaujmalā norisinājās krāšņi “Bērnu svētki”, ko Latvijas un Ukrainas bēgļu ģimenēm organizēja biedrība “Iedvesmas mežs”.

VIDEO. Naksnīgajās debesīs nofilmētas neizskaidrojamas izcelsmes gaismas, kas pārvietojas 26
Pieci krāpniecības veidi, par kuriem pagaidām nav vēl dzirdēts.. Bet daudzi varētu šogad “iekrist” 35
Pēc sirmgalvja atteikuma kaimiņiem pārdot māju viņi vēršas tiesā, pieprasot likvidēt ceļu, kas ved uz seniora īpašumu 177
Lasīt citas ziņas

Divas skaistas, saulainas dienas pasākumā pulcināja kopumā ap 500 ļaužu, kas bija mērojuši ceļu gan no Strenču apkaimes, gan Valmieras novada, gan Rīgas, Ogres un citām pilsētām. Ukraiņu ģimenes no Valmieras novada uz svētku norises vietu atgādāja pašvaldības organizētos autobusos, taču bija arī kara bēgļu ģimenes, kas ieradās ar pašu vai savu viesģimeņu organizētu transportu.

Protams, galvenie svinētāji bija bērni, kuri skaistajā Gaujmalā izpriecājās pēc sirds patikas gan, rotaļājoties piepūšamajās atrakcijās, ko svētkus atbalstot bija piešķīris gan Valmieras atrakciju parks “Brīnumu mežs”, gan Siguldas Gumijlēcēju klubs, kas izklaižu klāstu bija papildinājis arī ar atrakcijas.lv brīvdabas spēlēm. Puišiem vislielākās ovācijas izraisīja sacīkstes un futbola spēlēšana sumo kostīmos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sadarbībā ar Valmieras Jaunatnes centru “Vinda” un skolotāju Lauru Gerliņu Bērnu svētkus fotogrāfijās iemūžināja bērni un jaunieši, kas fotografēšanas prasmi apgūst “Vindas” foto pulciņā. Savukārt centra mākslas un dizaina audzēknes abas dienas brīvprātīgi priecēja svētku dalībniekus, apgleznojot sejiņas.

Lai stiprinātu ukraiņu ticību par savas dzimtenes nosargāšanu un vienotu latviešu un ukraiņu tautas kopīgā radīšanas procesā, ar bērnu zīmētām saulespuķēm tika radīta izstāde “Saulespuķu aleja”, kas tika izkārtota abpus meža ceļam. Alejas tapšanu ar krāsām, otām, papīru un citām kancelejas precēm atbalstīja “Jānis Roze” grāmatnīcas.

“Bērnu svētku” ideja dzima pirmajā dienā, sākoties Krievijas iebrukumam Ukrainā, kad Latvijas mūziķu atbalsta koncertā pie Rīgas Kongresu grupas “Prāta vētra” solista Renāra Kaupera un žurnāla “Kas Jauns” žurnālistes Intas Mengišas intervija pārauga skaistās iecerēs. Tovakar, kāpjot uz skatuves, Renārs Kaupers nopūtās, sakot, ka “Prātas vētras” dziesmu “Mana dziesma” vislabprātāk būtu dziedājis ukraiņu valodā.

Tāpat uzdzirkstīja arī apņemšanās vasaras sākumā kopīgi sarūpēt svētkus bēgļu bērniem, un Renārs Kaupers savā plānotājā atzīmēja 4. un 5. jūniju kā aizņemtu. Jau martā, kad norisinājās Eiropas atbalsta maratonā Ukrainai, “Prāta vētra” nāca klajā ar sirsnīgu videoklipu un dziesmu “Мояпісня” – “Manas dziesmas” ukraiņu versiju, kas, sadarbībā ar ukraiņu dzejnieku Sergiju SedrikuLokshinu bija tapusi kā atbalsts, kā dāvinājums ukraiņu tautai šai smagajā laikā.

“Bērnu svētkos”, līdztekus “Prāta vētras” dziesmai “Maybe”, kura ir plaši zināma kā Latvijā, tā Ukrainā, Renārs Kaupers sanākušos priecēja arī ar “Prāta vētras” “Manu dziesmu” gan latviski, gan ukrainiski. Šis bija pasākuma aizkustinošākais mirklis, jo saviļņojuma asaras nespēja slēpt kā latvieši, tā ukraiņi. No Valmieras novada sabraukušās jauno sportistu māmiņas atzina, ka šis ir skaistākais un sirds siltākais notikums, kas pieredzēts, kopš ierašanās Latvijā.

“Pulkās” bija ieradies Valmieras novada vicemērs Ričards Gediņš. Viņš neslēpa prieku par notikumu, kurš sildīja daudzu cilvēku sirdis, kā arī pateicās Renāram Kauperam un biedrībai “Iedvesmas mežs” par jaukajiem svētkiem.
Lai sarūpētu vēl vairāk prieka, uz koncertu “Bērnu svētkos” Renārs Kaupers bija uzaicinājis arī pazīstamo mūziķi Goran Gora jeb Jāni Holšteinu un Valmieras Drāmas teātra aktieru grupu “Kāposti un desiņas”, kuras priekšgalā bija arī nule Teātra dienas gada balvu saņēmušais aktieris Mārtiņš Meiers. Visi uzstājās ar dziesmām no Valmieras Drāmas teātra bērnu izrādes “Smieklu sasaukšanās”, bet kā īpašu iepriecinājumu mazajiem visi kopā nodziedāja arī bērniem tik pazīstamo dziesmu “Joka pēc alfabēts”.

Pasākuma otrajā dienā ar neaizmirstamu uzstāšanos “Bērnu svētku” dalībniekus sveica dziedātāja Marija Naumova, kura pati jau kopš pirmās Krievijas iebrukuma dienas Ukrainā ar visu ģimeni aktīvi darbojas, palīdzot civiliedzīvotājiem izkļūt no kara plostītās dzimtenes. Marijai līdzi bija arī ukraiņu ģimene, kura Latvijā apmetusies pie dziedātājas, viņas mājās. Marija Naumova, basām kājām pastaigājoties pa balto Gaujmalas pludmali, koncertā uzstājās gan ar Raimonda Paula dziesmām latviski un krieviski, gan dziedāja ukraiņu un franču valodā.

Biedrības “Iedvesmas mežs” pārstāves Marta Mīļā un Inta Mengiša uzsver, ka “Bērnu svētki”, kas priecēja tik daudzas ģimenes ar bērniem gan no Latvijas, gan Ukrainas, ir daudzu atsaucīgu un sirsnīgu cilvēku kopā radīts notikums. “Tas bija brīnums, ko piedzīvojām, kad svētku kopā radīšanai uzrunājām iespējamos atbalstītājus – teju visi uzreiz deva savu jāvārdu!”

SAISTĪTIE RAKSTI
Eleonora un Ariadne – šīs dienas gaviļnieces. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Kokteilis
VIDEO. Vilis Krištopans pārsteigts par redzēto Briselē: “Ir jānodzīvo līdz 69 gadiem, lai kaut ko tādu piedzīvotu”
Kokteilis
“Mēs visi esam tikai cilvēki…” Dziedātājs Dzintars Čīča pēc atgriešanās Latvijā dalās ar skumju ziņu
TESTS. Kura automašīnas marka visvairāk piestāv tavam raksturam?
VIDEO. Naksnīgajās debesīs nofilmētas neizskaidrojamas izcelsmes gaismas, kas pārvietojas
Pieci krāpniecības veidi, par kuriem pagaidām nav vēl dzirdēts.. Bet daudzi varētu šogad “iekrist”
Pēc sirmgalvja atteikuma kaimiņiem pārdot māju viņi vēršas tiesā, pieprasot likvidēt ceļu, kas ved uz seniora īpašumu
TESTS. Kura automašīnas marka visvairāk piestāv tavam raksturam?
Veselam
“Jums ir 56 gadi, jādzīvo vēl apmēram 10 gadus,” pacienti nepatīkami pārsteidz ārsta teiktais un rodas sajūta, ka medicīna ir tikai bizness
Lasīt citas ziņas
Kokteilis
VIDEO. “Man bija variants braukt pēc striķa…” Liene Šomase atklāj, ko pārdzīvojusi pēc Daugavpils koncerta skandāla
Kokteilis
FOTO. “Vakars, kura dēļ bija vērts dzīvot” jeb atgriešanās 90.gados grupas “100. Debija” jaudīgajā un emocijām bagātajā koncertā
TESTS. Izpildi testu, un mēs pateiksim, kas tu biji iepriekšējā dzīvē!
Treniņš palīdzēs mazināt dienas laikā uzkrāto stresu. Horoskopi 21. februārim
Kokteilis
“Gan latviešiem, gan baltiešiem kopumā ir sava īpatnēja un izsmalcināta humora izjūta,” pirmizrādi piedzīvo komēdija “Melnais samts”
Kokteilis
FOTO, VIDEO. Unikāli foto: cilvēki tomēr nav vienīgie, kas zina, kā skūpstīties
Tramps salīdzina savas juridiskās likstas ar Navaļnija vajāšanu
Veselam
“Jums ir 56 gadi, jādzīvo vēl apmēram 10 gadus,” pacienti nepatīkami pārsteidz ārsta teiktais un rodas sajūta, ka medicīna ir tikai bizness
Vīķe-Freiberga: “Putins ir gatavs uz jebkuru neprātīgu soli, un visai pasaulei ir jārēķinās ar sliktāko iespējamo scenāriju”
Berlīnes tiesa aizliedz uz Krievijas vēstniecības projicēt kara uzņēmumus
TESTS. Kura automašīnas marka visvairāk piestāv tavam raksturam?
Pirmo reizi cilvēkam implantēta Neuralink mikroshēma – viņš ar domām spēj pārvietot peles kursoru pa datora ekrānu
Sārts: Avdijivkas izmēri Kremļa propagandas ceļā izaugs daudzkārtēji
VIDEO. Naksnīgajās debesīs nofilmētas neizskaidrojamas izcelsmes gaismas, kas pārvietojas
Kokteilis
VIDEO. Izcili Latvijas mūziķi, tostarp grupa “Pērkons”, apvienojas emocionālā veltījumā Jurim Kulakovam
Vitauts, Smuidra un Smuidris – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Veiksme tev sekos! Nedēļas horoskopi no 19. līdz 25. februārim
Lepojamies! Andrejs Rastorgujevs izcīna pirmo sudraba medaļu Latvijas biatlona vēsturē
Šodien vari atļauties riskēt! Horoskopi 20. februārim
Kokteilis
FOTO. Vai līdz ar pavasari sāksies ģimenes attiecību atkusnis? Princis Harijs apsverot iespēju uz laiku atgriezties Apvienotajā Karalistē
Mēģini mazāk runāt un vairāk klausīties! Horoskopi 19. februārim
Kokteilis
FOTO. “Mana sieva jūs mīl, un es viņai to ļauju!” Pašmāju grupa Valentīndienas koncertā piedzīvojusi amizantu brīdi
FOTO. Tērpos, kas izgatavoti no simtiem skārda bundžu, brazīlieši “iegriež ballīti”
Tramps salīdzina savas juridiskās likstas ar Navaļnija vajāšanu
09:41
Berlīnes tiesa aizliedz uz Krievijas vēstniecības projicēt kara uzņēmumus
09:40
Dārzs
Diedzēt sēklas var visur – gan dzīvojamā istabā, uz palodzes, vai jebkurā brīvā vietiņā
09:15