Ekonomika
Bizness

FOTO: Rīgā atklāj jaunu elektrisko skrejriteņu servisu0


"Bolt" atklāj elektrisko skrejriteņu servisu Rīgā.
"Bolt" atklāj elektrisko skrejriteņu servisu Rīgā.
Publicitātes foto

No šīs nedēļas “Bolt” (agrāk “Taxify”) aplikācijā Rīgā būs pieejami elektriskie skrejriteņi, portāls “LA.lv” noskaidroja uzņēmumā.

Pateicoties veiksmīgajam pilotprojektam Parīzē, kas tika atklāts pagājušajā gadā un Madridē, kur skrejriteņu nomas pakalpojums tika uzsākts aprīlī, otrdien skrejriteņu darbība tika uzsākta Tallinā, bet šodien arī Rīgā.

Viens no uzņēmuma mērķiem ir uzlabot mobilitāti pilsētās, tāpēc “Bolt”, sākot ar šodienu, piedāvās elektrisko skrejriteņu servisu.

Uzņēmumam, kas nodrošina kopbraukšanas platformu 30 pasaules valstīs, tas ir liels solis tieši mikromobilitātes sektorā.

Skrejriteņi Rīgas iedzīvotājiem palīdzēs risināt dažādas pilsētvides problēmas, piemēram, efektīvu pārvietošanos sastrēgumu laikā.

“Bolt” vadītājs Latvijā Kārlis Ķezberis norāda, ka elektrisko skrejriteņu servisa nodrošināšana Baltijā ir nākamais loģiskais solis, lai sekotu “Bolt” vīzijai par efektīvu, ātru un pieejamu transportu.

“Mūsu uzņēmuma misija ir padarīt transportu vieglāk un ātrāk pieejamu, lai cilvēki varētu pārvietoties pilsētā, un mēs redzam, ka ir pieprasījums šādam mikro mobilitātes risinājumam. Daudz braucieni klientiem būtu vieglāk izpildāmi tieši ar skrejriteni, nevis ar automašīnu un vadītāju. Ieviešot skrejriteņus Rīgā, mēs ietaupām laiku un naudu mūsu klientiem,” atzīmē K. Ķezberis.

"Bolt" atklāj elektrisko skrejriteņu servisu Rīgā

Elektriskie skrejriteņi šīs nedēļas laikā tiks izvietoti Rīgas centrā sadarbībā ar SIA “TrafoNet”, kas nodrošinās skrejriteņus un pakalpojumu.

“Bolt” uzdevums ir nodrošināt platformu darbībai, kā arī atbalstu pakalpojumam un uzņēmuma klientiem.

Lai izmantotu jauno pakalpojumu, ir nepieciešama “Bolt” aplikācija.

Atbloķēt skrejriteni varēs, noskenējot QR kodu, kas atrodas uz skrejriteņa. “Bolt” skrejriteņi ir aprīkoti ar iebūvētiem GPS izsekotājiem, kas sniedz datus par skrejriteņu atrašanās vietām.

Sasniedzot galamērķi, klients var novietot skrejriteni uz ielas.

“Bolt” darbinieki katru dienu skrejriteņus nogādās atpakaļ iepriekš noteiktās skrejriteņu stacijās.

“Bolt” aicina klientus pievērst uzmanību lietotnē iestrādātajiem norādījumiem skrejriteņu izmantošanai, kā arī ievērot drošas braukšanas noteikumus.

“TrafoNet” būvniecības nozares vadītājs Edgars Jākobsons skaidro, ka skrejriteņu nodrošināšana Rīgā palīdz izveidot gudru un efektīvu e-mobilitātes infrastruktūru pilsētā.

“Mēs to esam redzējuši Singapūrā un citās pasaules valstīs, un mēs domājam, ka arī Rīgu varam izveidot par elektriskajiem transportlīdzekļiem draudzīgu pilsētu, samazinot automašīnu radīto CO2 emisiju. Mēs lepojamies ar tik spēcīgu un uzticamu partneri kā Bolt,” atzīmē E. Jākobsons.

Maksa par skrejriteņa atbloķēšanu ir viens eiro, cena par minūti – 10 centi.

Vidēji 10 minūšu ilgs brauciens klientam izmaksās divus eiro. Maksa par skrejriteņa izmantošanu visu dienu ir 20 eiro.

Līdz 30. jūnijam lietotāji pakalpojumu var izmēģināt bez atbloķēšanas maksas. “Bolt” vērš uzmanību, ka lietotnē drīzumā būs pieejamas arī citas akcijas.

“Bolt” pārstāvji ziņo, ka sākumā būs pieejami 100 elektriskie skrejriteņi.

„Skrejriteņu skaits tiks palielināts balstoties uz klientu pieprasījumu un sniegto novērtējumu,” piebilst K. Ķezberis.

Pirmie platformā pieejamie skrejriteņi ir “Segway Ninebot ES4” koplietošanas modelis, kas zināms kā augstākās klases elektriskais skrejritenis.

Elektriskie skrejriteņu ātrums ir ierobežots līdz 25km/h, lai tos varētu izmantot gan uz velosipēdu ceļiem, gan uz gājēju ietvēm.

Ņemot vērā lielo akumulatora ietilpību, ar skrejriteni var nobraukt līdz pat 45 km, kas ir piemērots visas dienas lietošanai.

Klientiem būs iespēja pārbaudīt akumulatora uzlādes līmeni pirms atbloķēšanas.

“Bolt” (iepriekš “Taxify”) ir kopbraukšanas transporta platforma Eiropā, kuras mērķis ir padarīt braucienus pilsētā vieglākus, ātrākus un uzticamākus.

Uzņēmumu 2013. gadā dibināja Markuss Villigs. Šobrīd “Bolt” pakalpojumus izmanto vairāk kā 15 miljonus lietotāju visā pasaulē.

SIA “TrafoNet” tika dibināta 2009. gadā, lai patērētājiem nodrošinātu augstas klases transformatorus un citas rūpnieciskās elektroiekārtas.

Uzņēmums nodrošina elektrisko materiālu piegādi trīs nozarēs: ēkās, enerģētikā un rūpniecībā.

Saistītie raksti

Kopš 2018. gada “TrafoNet” piedāvājuma portfelī ietilpst produkti no augstsprieguma transformatora līdz kontaktligzdai, kas piemērotas privātmājās.

Sākot ar 2018. gadu, “TrafoNet” aktīvi iesaistās EV (elektrotransportlīdzeklis) un viedās e-mobilitātes infrastruktūras attīstībā Rīgā un Latvijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Eiropas Komisija apstiprinājusi 250 miljonu eiro ieguldīšanu “airBaltic” kapitālā
1 diena
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Četrus gadus vecs auto pekšņi nevar iziet apskati viena luktura marķējuma dēļ 1
1 diena
Raivis Šveicars
Ekonomika
Nolietotām riepām dod otru dzīvi. Sestdien bez maksas varēs nodot vecās riepas Rīgā un Olainē
2 dienas

Lasītākie

ML
Māra Libeka
Veselam
“Visticamāk, otrā viļņa nebūs, bet neviens oficiāli to neteiks”. Latviešu ārsts par Vācijas cīņu ar koronavīrusu
Intervija 2 stundas
Raivis Šveicars
Ekonomika
Pie durvīm klauvē 6G. Izstrādāts pirmais “Wi-Fi 6” rūteris
45 minūtes
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Aptauja: Kāpēc Latvijā tik daudz cilvēku slīkst katru gadu?
1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Par izglītību kā pakalpojumu – Rīgas domes Izglītības departamenta direktors Māris Krastiņš
Intervija 1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Apšaudē naktsklubā ASV divi bojāgājušie un astoņi ievainotie
4 stundas