Juris Kaukulis un Jauno Jāņu Orķestris rīta agrumā pārsteidz garāmgājējus ar īpašu priekšnesumu

FOTO. To negaidīja neviens! Juris Kaukulis kopā ar puišiem agrā rīta stundā pie Brīvības pieminekļa pārsteidz garāmgājējus 11

12. jūlija rītā garāmgājējus Brīvības laukumā pārsteidza “Jauno Jāņu Orķestris” (JJO), kas ar vienu no savām jaunākajām un enerģiskākajām dziesmām modināja rīdziniekus, ieskandinot jau šajā nedēļas nogalē gaidāmo Valmiermuižas etnomūzikas festivālu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Viedoklis
Armands Puče par aktuālo politikā: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību
Lasīt citas ziņas

“Valmiermuižas etnomūzikas festivālam gatavojam gan “Jauno Jāņu Orķestra” labi zināmo dziesmu kamolīti, gan mazāk dzirdētu mūziku. Turpinot lidot uz Dziesmu svētku viļņa, esam domājuši par to, lai šoreiz koncertā varētu arī kārtīgi izdejoties un satikties, uzsmaidot viens otram!” stāsta “Jauno Jāņu Orķestra” balss Juris Kaukulis.

Līdz ar jūnijā notikušajiem Jāņu koncertiem 15. jūlijā Valmiermuižā būs iespēja pēc ilgāka laika atkal dzirdēt JJO, kas rudenī plāno izdot jaunu deju dziesmu albumu. Pie Brīvības pieminekļa JJO atskaņoja dziesmu “Kur palika muzikanti”, kas būs dzirdama arī Valmiermuižā un ir iekļauta jaunajā albumā.
“Novērojumi rāda, ka arvien biežāk cilvēki atgriežas pie savas kultūras saknēm un dabas, meklē autentiskas pieredzes, īstumu, tai skaitā mūzikā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Etnomūzika to piedāvā, aizraujot ar valodu, instrumentu un mūzikas daudzveidību. Turklāt etnomūzika ir dzīva – tā sader ar jebkuru citu žanru, piemēram, roku, ko dzirdam arī JJO sniegumā. Mums tepat blakus, Eiropā, ir liela etnomūzikas dažādība un daudzi muzicēšanas veidi, par kuriem nemaz nenojaušam un kas bieži vien nāk kā pārsteigums un atklājums. Arī Valmiermuižas etnomūzikas festivālā būs pārsteigumi un atklājumi,” arvien pieaugošo etnomūzikas popularitāti skaidro festivāla rīkotāja – Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja Sabīne Vandāna.

JJO ir pirmatnējas enerģijas pilna latviešu jaunfolka apvienība, kuru 2012. gadā kopā ar domubiedriem izveidoja grupas “Dzelzs vilks” līderis Juris Kaukulis. JJO studijas albumi “Kālabad” (2013) un “Ieviņa” (2018), kā arī skaņu celiņš Latvijas simtgades animācijas filmai “Saule brauca debesīs” (2018, režisore Roze Stiebra) izpelnījušies kritiķu atzinību – visi ieraksti nominēti Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons”.

Grupas dziesmas regulāri iekļūst populārās mūzikas raidstaciju topos, bet JJO koncertos skatītāji novērtē priekšnesuma enerģijas lādiņu. JJO sastāvā apvienojušies dziedātājs Juris Kaukulis, bundzinieks Artis Orubs un taustiņinstrumentālists Kaspars Tobis, pulkā aicinot arī košo folkloras vijolnieci Ievu Mūrnieci, basģitāristu Kārli Alviķi un multiinstrumentālistu Valēriju Cīruli
.
Valmiermuižas etnomūzikas festivālā uz divām skatuvēm muzicēs arī “Jakob Noiman Festival Band”, Kārlis Rudra Jirgens, “Rāva” (Latvija), sāmu tradicionālās dziedāšanas caurvītais, džeziskais, tumšais “Torgeir Vassvik Band” (Norvēģija), par “slāvu Sepultura” dēvētie “Joryj Kloc” (Ukraina) un karstasinīgā tarantellas grupa “Canzoniere Grecanico Salentino” (Itālija).

Izturīgākajiem naktī pēc dzīvās mūzikas programmas – etnodisko duets Dīvs Reiznieks un Kaspars Zaviļeiskis ar savu iecienītāko pasaules mūziku līdz pēdējam dancotājam. Festivāla teritorijas centrālais objekts būs spāņu mākslinieka Jordi NN uguns skulptūra “Pretstati pievelkas – pievilkšanās spēks”. Gaidāma arī iespēja apgūt tradicionālo amatu prasmes kopā ar meistariem no Tradicionālās kultūras iniciatīvu centra “KasTe” un piedzīvot mākslu, teātri, jaunāko latviešu kino, baudīt izcilu alu, garšīgus dažādu tautu ēdienus un vasarīgu atmosfēru.

Valmiermuižas etnomūzikas festivālu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība un Kultūras menedžmenta centrs “Lauska”. Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmieras novada pašvaldība, Valmiermuižas alus darītava, Vidzemes plānošanas reģions, Gardu muti zelteri, ZAAO, Ramirent un citi.
Vairāk informācijas: etnovalmiermuiza.lv.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.