Regīnas Razumas bēres

FOTO. “Unikāla māksliniece. Tādas vairs nav un nebūs. Parādība. Mūza. Dāma.” Pēdējā gaitā izvadīta iemīļotā aktrise Regīna Razuma 0

Šodien no Jaunā Rīgas teātra mazās zāles pēdējā gaitā pavadīta aktrise Regīna Razuma.

Reklāma
Reklāma
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 2
Krimināls
Jūrmalā pazudusi māte ar mazuli. Policija lūdz palīdzību 1
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Lasīt citas ziņas

Svētdien, 14.maijā, mūžībā devusies Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktrise Regīna Razuma, aģentūru LETA informēja teātrī.

JRT dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis norāda, ka Razuma kopš 1993.gada ir viena no galvenajām JRT sejām un teātra vēsture no paša sākuma nav iedomājama bez viņas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirmajos JRT iestudējumos, piemēram, “Marķīze de Sada”, “Doriana Greja portrets”, “Liesmojošā tumsa”, “Kaija”, Razuma bija aktrise, kura lielā mērā ietekmēja to jauno teātra valodas rašanos, ar kuru JRT kļuva unikāls.

Teātrī atzīmē, ka Razumas radītajiem tēliem piemita inteliģence, tajos aizvien bija sajūtama cilvēciskās aristokrātijas klātbūtne, neatkarīgi no tā, vai skatītājs satiekas ar 18.gadsimta baronesi de Simiānu “Marķīzē de Sadā”, vai 21.gadsimta Parīzes Sorbonnas universitātes intelektuālās elites pārstāvi Marī Fransuāzu izrādē “Pakļaušanās”, vai arī vienkārši sievieti dažādos un visos laikos, kā Ernestīne iestudējumā “Dzimšanas dienas kūka”, kas kļuva par Regīnas Razumas pēdējo nospēlēto lomu JRT. Par savu darbu daudzu gadu garumā aktrise saņēmusi Lilitas Bērziņas balvu, “Spēlmaņu nakts” balvu un “Lielo Kristapu”.

Atvadīšanās no aktrises notika pirmdien, 22.maijā, no plkst.13 līdz 14 JRT Mazajā zālē Miera ielā 58a, Rīgā.

Hermanis savā “Instagram” profilā veltījis emocionālus atvadu vārdus aktrisei: “Bez Regīnas JRT būtu būtu bijis pilnīgi cits teātris. No 1993.gada, kad kopā uzsākām, viņas klātbūtne man bija kā kamertonis mūsu teātra valodas intonācijai un mentalitātei. Atturīga, bet silta. Manierīga, bet dzīva. Snobiski intelektuāla, bet zinātkāra un naiva. Reti, kurai pasaules aktrisei ir tik izteikts savs stils un sava maniere. Unikāla māksliniece. Tādas vairs nav un nebūs. Parādība. Mūza. Dāma. Viena no skaistākajām sievietēm, kas dzīvojusi uz pasaules. Gara aristokrāte. Aizejošais laikmets. Liela veiksme, ka 30 gadus bija iespēja taisīt teātri kopā. Paldies Tev par visu, Regīn!”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.