Mihaila Gruzdova bēres

FOTO. Asaras, atmiņas, ziedi – simtiem teātra ļaužu sēro un atvadās no Mihaila Gruzdova 10

Piektdien, 17. februārī, plkst 13.00 Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē notika atvadīšanās no šonedēļ mirušā režisora un aktiermākslas pasniedzēja Mihaila Gruzdova, kurš tika guldīts Meža kapos.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
Lasīt citas ziņas

Kā novēroja LA.lv, bēres apmeklēja visu Latvijas teātru vadītāji un aktieri, kā arī daudzi citi sabiedrībā zināmi cilvēki un vienkārši teātra mīļotāji – simtiem cilvēku ieradās katedrālē, lai beidzamo reizi atvadītos no talantīgā režisora. Asaras, atmiņas, ziedi un daudzie pavadītāji bija kā vēl viens apliecinājums Gruzdova talantam un paveiktajiem darbiem.

Jau ziņojām, ka 12. februārī 69 gadu vecumā nomiris režisors un aktiermeistarības pasniedzējs Mihails Gruzdovs, svētdien paziņoja Dailes teātris.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gruzdovs dzimis 1953.gadā Valmierā. Studēja Vahtangova teātra augstskolas režijas fakultātē, deviņdesmito gadu sākumā strādāja par Sanktpēterburgas studijteātra “Krustceles” režisoru, bija arī šī teātra galvenais režisors un pasniedza aktiermeistarību un režiju Sanktpēterburgas Teātra akadēmijā.

Kopš 1993.gada sāka iestudēt izrādes Latvijas teātros. Kopš 2001.gada Gruzdovs bija Latvijas Kultūras akadēmijas docents, aktiermeistarības pedagogs, kā arī maģistrantūras režijas meistarības docētājs.

Aktieru trupas aicināts un atbalstīts, Gruzdovs 2002.gadā kļuva par Dailes teātra māksliniecisko vadītāju. No 2005. līdz 2009.gadam Gruzdovs bija Dailes teātra galvenais režisors.

Gruzdovs iestudējis izrādes arī citos Latvijas teātros, tostarp Jaunajā Rīgas teātrī, Nacionālajā teātrī, Liepājas teātrī, Valmieras teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

Gruzdovs vairākkārt saņēmis gan “Spēlmaņu nakts” nominācijas, gan balvas par labākajām izrādēm.

Režisors 2008.gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.