FOTO, VIDEO. Sirsnīgs stāsts par Latvijā dzīvojošu sunīti Pogu, kas izauklē bez mammas palikušus kaķēnus 2

Bezšķirnes sunīte Poga, kura dzīvo veterinārārstes Litas Konopores ģimenē, pateicoties saimnieces darbam piekritusi uzņemties īpašu misiju – izauklēt un izaudzināt kaķēnus, kuriem šajā dzīvē nav paveicies un viņi dažādu apstākļu dēļ ir palikuši bez miesīgās mātes.

Reklāma
Reklāma

Poga – mīļākais suns pasaulē

FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
Mājas
FOTO. “Īpašnieks izīrē saulainu dzīvokli!” Rīgā var atrast īres dzīvokļus zem 200 eiro mēnesī, bet… 1
Lasīt citas ziņas
Foto no Litas Konopores privātā arhīva.


Veterinārārste Lita Konopore neslēpj, ka viņai Poga ir mīļākais suns pasaulē. “Man jau gribētos domāt, ka tāds ir suns katram saimniekam, taču, kā zinām, diemžēl ne visi īpašnieki vienlīdz labi saprot, ka vārds “atbildība” ietver gan emocionālas, gan materiālas dabas rūpes par dzīvnieku mūža garumā, kas nozīmē nodrošināt biežu saskarsmi ar cilvēku, pastaigas un, protams, barību un labu veterināro aprūpi. Es nezinu, vai Pogai ir tik pat ļoti paveicies ar mani, kā man ar viņu, bet spriežot pēc tā, kā viņa izturas pret mani, mūsu mīlestība ir abpusēja.” Ārste arī neslēpj, ka viņa nevarētu iedomāties savu dzīvi kopā ar nervozu, bailīgu un agresīvu suni, jo Poga esot ļoti dzīvespriecīga un aktīva, bet vienlaikus arī ļoti labestīga. “Ja arī viņa skrien pakaļ kādam, tad tikai tādēļ, lai iegūtu sev rotaļu biedru,” – smejas Lita.

Savā aprūpē pieņem “pagraba” kaķēnus

CITI ŠOBRĪD LASA
Foto no Litas Konopores privātā arhīva.


Veterinārārste pastāsta par pirmo reizi, kad Pogas aprūpē nokļuva pagrabā atrast kaķēni: “Tas, ka Poga jau pirmajā dienā paņēma pilnā aprūpē četrus pagraba kaķēnus man nebija pārsteigums (tiesa, man viņus bija visus ik pa dažām stundām jābaro, bet pārējo gan darīja viņa). Uzaugot veterinārajā klīnikā Poga tika socializēta, iepazīstinot ar visiem dzīvniekiem, ar kuriem tas bija droši. Pārējo paveica daba un hormoni, un drīz vien viņa šajos četros pāris nedēļas vecajos kaķēnos saskatīja savus kucēnus. Tāpēc apbēdināšu tos, kas gaidīja manu apgalvojumu, ka Pogai ir misijas apziņa glābt dzīvniekus. Viņa vienkārši ir labestīgs, labi socializēts suns, kuram ir mātes instinkti.”

Kaķēni, ko Poga jau izauklējusi:

Šoreiz Pogai un viņas saimniecei – grūtāks uzdevums

Foto no Litas Konopores privātā arhīva.
Foto no Litas Konopores privātā arhīva.Tā kā sunītes pirmie izauklētie “bērni” jau ir devušies pasaulē un atraduši savas ģimenes, Pogai un Litai atkal ir jauns izaicinājums. “Šoreiz mums ar Pogu ir gadījies grūtāks uzdevums – cīnāmies par trauslo dzīvību kādam veselu dienu neēdušam kaķēnam, kas tika atrasts guļot puķu dobē zem daudzdzīvokļu mājas logiem. Poga kopā ar mani cītīgi guļ blakus skābekļa boksam un tā vien šķiet, ka saprot vārda “dzīvs” nozīmi, ko es viņai ik pa laikam paziņoju. Vai tad Jūs nerunājat ar savu suni? Manuprāt ir ļoti nepieklājīgi neatbildēt, ja suns kaut ko jautā. Poga jautā daudz un bieži,” – smaidot pastāsta veterinārārste.

Šo divas dienas veco kaķēnu atrada pie daudzdzīvokļu nama, guļot puķu dobē:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.