Publicitātes foto

FOTO. Žurnālists Sandijs Semjonovs un personības izaugsmes treneris Andžejs Reiters apceļo Sēliju 0

No 12. marta pie Latvijas Televīzijas skatītājiem nokļūs Sandija Semjonova un Andžeja Reitera ceļojums pa Sēliju. Sēlija – tā ir teritorija, ko apdzīvo sēļi, novads, kas atdzimis tikai pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. Savā laikā bijis pie Kurzemes, vēlāk pievienots Zemgalei, bet padomju gados – pie Latgales. Raidījuma centrā ir novada kolorīts, cilvēku iekšējā un ārējā pasaule, kas veido Sēlijas identitāti.

Reklāma
Reklāma
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Lasīt citas ziņas

Komanda četrās sērijās pagūs viesoties Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā, apciemot kokmeistaru Pēteri Grauduli un rakstnieci Inesi Zanderi, kā arī pie appludinātā Staburaga dzīvojošo rakstnieci Māru Svīri un Inetu Timšāni, kura audzē arbūzus un melones. Būs stāsts arī par pensionāru krājsabiedrību Salas pagastā, kas aizdod naudu saviem pensionāriem. Folkloras kopa “Dignājīši” dziedās sēļu dziesmas un cienās ar zupu, bet sēļu lauku sētā tiks gatavots autentisks sēļu ēdiens un tiks runāts sēļu valodā. Komanda satiks mūziķi Arvīdu Klišānu, kurš turpat 50 gadus spēlē mežragu simfoniskajā orķestrī, apmeklēs Daugavas pārceltuvi, Frīdriha Stendera taku, vecākos ebreju kapus Latvijā un ciemosies pie aktiera Paula Butkēviča.

Dviete atklās stāstu par senāko vīnogu audzētāju Latvijā – Paulu Sukatnieku. Subatē komanda kopā ar Žaneti Grendi izstaigās vietas, ko savulaik bija iemīļojis un aprakstījis Imants Ziedonis. Savukārt Eglainē apmeklēs Raiņa pirmās mīlestības – Mēnesmeitiņas kapu.
Kopā vienu no vietējām iedzīvotājām Sandijs un Andžejs apmeklēs mežabrāļu bunkuru. Tāpat abi ceļotāji ceps torti kopā ar pensionāri, kuru uzskata par apkaimes slavenāko kūku cepēju. Ciemojoties pie melnā māla meistara Mareka kopā tiks gatavoti podi. Andžejs un Sandijs laivos pa Dienvidsusēju un līdz ar saullēktu dosies copēt Daugavā. Piesātinātajos braucienos ceļotāji pagūs apmeklēt arī bērnudārzu, kur mēģina integrēt bērnus, kuri atgriezušies no ārzemēm, un “cigoriņu kafejas” ražotni “Alīda”.

CITI ŠOBRĪD LASA
Sandijs Semjonovs un Andžejs Reiters apceļo Sēliju

Raidījums “Neatklātā Sēlija” – no 12. marta ceturtdienās plkst. 20.00 LTV1 un REPLAY.lv.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.