Foto: AFP

Francijā atrasts rets Šekspīra pirmiespiedums 0

Nelielā Francijas pilsētiņā Sentomērā netālu no Kalē atrasts rets Šekspīra izdevums, kas tiek uzskatīts par vissvarīgāko grāmatu angļu literatūrā, ziņo portāls BBC.

Kokteilis
2026. gada upuri: šīs zodiaka zīmes saņems skarbu mācību no likteņa
Eiropa ir brīdināta! Krievijas “Pastardienas radio” pārraida 15 šifrētus ziņojumus; pieminēta arī Latvija
“Sākumā domāju, ka kļūda…” Pircējs pamatīgi samulsis par lasīto uz “Selgas” produkta iepakojuma
Lasīt citas ziņas

Grāmata Sentomēras bibliotēkā mierīgi nogulējusi 200 gadus. Šogad to atklāja bibliotekāri, kuri bija iecerējuši veidot izstādi par vēsturiskajiem sakariem starp šo Francijas reģionu un Lielbritāniju.

Grāmatai trūkstot dažu lappušu, toskait titullapas, un, iespējams, tieši šis trūkums licis agrākajiem bibliotekāriem kategorizēt to kā nesvarīgu vecu izdevumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

1623. gadā iespiestais sējums satur pirmpublicējumus 36 no 38 Šekspīra lugām. Grāmatu sastādījuši Šekspīra draugi un teātra kolēģi Džons Hemings un Henrijs Kondels, un tiek uzskatīts, ka Šekspīra daiļrade saglabājusies, tieši pateicoties šim izdevumam. Tas ir vienīgais avots 18 Šekspīra lugām, ieskaitot “Makbetu”, raksta BBC.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.