Foto: pexels.com

Ģimenei draudzīga darbavieta: motivēti un lojāli darbinieki 0

Sabiedrības integrācijas fonds ir uzsācis iniciatīvas “Ģimenei draudzīga darbavieta” ieviešanu un aicina ikvienu darba devēju iesaistīties šajā kustībā, tādējādi nodrošinot uzņēmuma vai iestādes ilgtspējīgu darbību. Iniciatīvas ietvaros ir iespēja ne tikai pieteikties darba vides izvērtējumam, attīstības programmas ieviešanai un iegūt ģimenei draudzīgas darbavietas statusu, bet arī saņemt finansiālu atbalstu darba ņēmēju atbalstam paredzētu aktivitāšu īstenošanai.

Reklāma
Reklāma
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Lasīt citas ziņas

“Ģimene ir katras stabilas, saliedētas un veselīgas sabiedrības pamats. Savukārt ģimenei draudzīgu darbavietu veido reāla rīcība un attieksme no darba devēja puses pret organizācijā strādājošajiem un viņu vajadzībām. Darbinieku atbalsta pasākumi samazina strādājošo stresu, paaugstina viņu lojalitāti un sekmē ieinteresētību savu pienākumu kvalitatīvā veikšanā.

Tas savukārt ļauj pieaugt apmierinātībai ar dzīves kvalitāti kopumā. Labā ziņa ir tā, ka pārmaiņas notiek. Arvien vairāk darba devēju sāk apzināties ģimenēm draudzīgas politikas īstenošanas vērtību. Ģimenei draudzīga darbavieta ir uzņēmējdarbības ilgtspējas veiksmes atslēga,” norāda Zaiga Pūce, Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore, aicinot darba devējus iesaistīties un veidot ģimenēm pievilcīgu darba vidi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iniciatīvas mērķis ir veicināt ģimenēm draudzīgas darba vides attīstību Latvijā un vairot sabiedrības izpratni par to. Vienlaikus tās ietvaros organizācijām tiks piedāvāta virkne praktisku padomu un instrumentu, kā ieviest attiecīgas prakses savā darba vietā.

Dalība iniciatīvā saliedē organizāciju un sekmē produktīvas darba kultūras stiprināšanos, kā rezultātā arī pieaug darba efektivitāte, darbinieku lojalitāte un ražīgums, uzlabojas klientu vērtējums un darba devēja reputācija starp potenciālajiem darba ņēmējiem.

“Darba ņēmēji šobrīd uzmanību pievērš ne tikai atalgojumam, bet arī darba devēja reputācijai, tēlam un darba videi kopumā. Līdz ar to, mūsu prioritāte ir rūpes par darbiniekiem un labu darba apstākļu nodrošināšana – gan sociālās garantijas studējošajiem kolēģiem, jaunajām ģimenēm un kolēģiem, kas pēc ilgstoša darba “Latvijas valsts meži”, dodas atpūtā, gan izaugsmes iespējas, gan ražošanas procesi un uzņēmuma pozīcija vides jautājumos.

Tas ļauj cilvēkiem justies droši un stiprina darbinieku lojalitāti, iesaisti, kā arī jaunu talantu piesaisti. Pozitīvs darba devēja tēls signalizē – šī ir lieliska vieta, kur strādāt un attīstīties profesionāli,” norāda Ligita Pundiņa, “Latvijas valsts meži” Personāla vadības daļas vadītāja.

Lielai sabiedrības daļai darbā pavadītais laiks aizņem nozīmīgu dzīves daļu, tādēļ nereti vairāk enerģijas tiek veltīts profesionālo pienākumu izpildei un darba un ģimenes dzīves savienošana var kļūt izaicinoša. Līdz ar “Ģimenei draudzīga darbavieta” statusa iegūšanu darba devēji saņems apliecinājumu, ka tie rūpējas par ģimenei draudzīgu politiku un sociāli atbildīgu pieeju darba procesiem.

Reklāma
Reklāma

Par iniciatīvu

Iniciatīva “Ģimenei draudzīga darbavieta” ir viena no trim ģimeņu atbalsta pasākumiem, ko realizē Sabiedrības integrācijas fonds. Fonds īsteno arī konkursu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība“, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības “3+ Ģimenes karte” Latvijas daudzbērnu ģimenēm. Plašāka informācija pieejama vietnē www.vietagimenei.lv.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.