Latvijā
Novados

Goda liepājnieka titulu saņems ilggadējs Liepājas ostas kapteinis Eduards Raits0


Liepājas osta.
Liepājas osta.
Foto: Ieva Lūka/LETA

Goda liepājnieka titulu saņems ilggadējs Liepājas ostas kapteinis, Liepājas Jūrniecības koledžas pasniedzējs un tālbraucējs kapteinis Eduards Raits, šodien nolēma Liepājas dome.

Savukārt Gada liepājnieka titulu saņems 14 personas par veikumu Liepājas labā pagājušajā gadā.

“Plašā atsaucība un cilvēku sūtītie ieteikumi apbalvojumam ir apliecinājums, ka Liepāja ir bagāta. Bagāta ar spēcīgiem, darbīgiem, pozitīviem un enerģiskiem cilvēkiem, kas katrs savā jomā dara ievērojamus darbus. Dara tik labi un profesionāli, ka tos pamana, novērtē līdzcilvēki un vēlas pateikt paldies,” sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš (Liepājas partija).

Viņš uzsvēra, ka “cieņu nevar ne nopirkt, ne pieprasīt, to tikai katrs pats var iegūt ar savu darbu, attieksmi, rīcību un savu piemēru”. Šogad apbalvojumam izvirzītie liepājnieki šo cieņu ir godam nopelnījuši, sacīja Ansiņš.

Augstāko Liepājas apbalvojumu – titulu “Goda liepājnieks 2019” Raitam piešķirs par nozīmīgu ieguldījumu Liepājas ostas atdzimšanā, Latvijas jūras flotes atjaunošanā un jauno jūras virsnieku sagatavošanā.

Liepājas apbalvojumu – titulu “Gada liepājnieks 2019” – piešķirs 14 personām.

Liepājas literātu un radošo mūziķu biedrības “Helikons” valdes priekšsēdētāja un “Zupas virtuves” atbildīgā persona Ērika Birzkopa “Gada liepājnieka 2019” titulu iegūs par Liepājas rakstnieku un mākslinieku darbu apkopošanu un izdošanu, kā arī nesavtīgu darbu sabiedrības labā, rūpējoties par līdzcilvēkiem.

Liepājas muzeja tehniskajam direktoram Mārcim Būmeistaram tituls piešķirts par radošu un atbildīgu darbu, īstenojot Liepājas muzeja izstāžu projektus, Liepājas teātra aktierim Jānim Dreiblatam – par nozīmīgu ieguldījumu Liepājas teātra pamatu veidošanā un 2019.gadā saņemto “Spēlmaņu nakts” balvu, SIA “Liepājas Reģionālās slimnīca” Hemodialīzes nodaļas virsārstei Artai Gertnerei – par izcilām spējām, sniedzot profesionālu palīdzību pacientiem un risinot negaidītas situācijas slimnīcas darbā.

“Gada liepājnieka 2019” tituls piešķirts arī Polijas Ārlietu ministrijas ierēdnim Marekam Gluško par nozīmīgu ieguldījumu Liepājas vēstures izzināšanā un vēsturisko faktu publiskošanā, sagatavojot un izdodot grāmatu “Poļi Liepājā – zināmā, nezināmā, aizmirstā vēsture”, profesorei, Liepājas Universitātes (LiepU) Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekānei Zandai Gūtmanei par ieguldījumu LiepU humanitāro un mākslas zinātņu pētniecības centra attīstīšanā 2019.gadā, veidojot jaunus studiju virzienus un ieviešot novatoriskas pētniecības metodes.

Liepājas Liedaga vidusskolas direktora pienākumu izpildītājs Valērijs Jepiskoposovs titulu saņems par nozīmīgu pārmaiņu virzīšanu un veicināšanu izglītības jomā, izveidojot Liepājas Liedaga vidusskolu, Kurzemes ģimeņu atbalsta centra vadītāja Guna Krēgere-Medne – par ieguldījumu audžuģimeņu popularizēšanā, atbalstu liepājnieku ģimenēm ar bērniem un iniciatīvu, organizējot sarunu vakaru ciklu “Izaugt ģimenē” audžuģimenēm un aizbildņiem, Liepājas teātra aktrise Inese Kučinska – par profesionalitāti un augstvērtīgu sniegumu, liekot izskanēt Liepājas pilsētas un Liepājas teātra vārdam.

Pasniedzēja un bērnu dramatisko pulciņu režisore Vita Pētersone apbalvojumu saņems par ieguldījumu Liepājas bērnu un jauniešu izglītībā, estētiskajā audzināšanā un amatieru teātra mākslas popularizēšanā 50 gadu garumā, vēsturnieks, nacionālpatriotisko organizāciju koordinators Liepājā Juris Raķis – par unikālu vēsturisku materiālu atspoguļojumu grāmatā “Noslēpumainā Karosta” un apjomīgu Liepājas vēsturiskā mantojuma apzināšanu un popularizēšanu pagājušajā gadā.

Profesionālās izglītības kompetences centra “Liepājas Valsts tehnikums” direktoram Agrim Rupertam tituls piešķirts par Liepājas Valsts tehnikuma izaugsmes veicināšanu 2019.gadā un inovatīvu risinājumu ieviešanas sekmēšanu profesionālās izglītības mācību procesā, Profesionālās izglītības kompetences centra “Liepājas mākslas, mūzikas un dizaina vidusskola” profesionālās ievirzes pūšaminstrumentu spēles nodaļas vadītājai un flautas spēles skolotājai Kristīnei Varažinskai – par audzēkņu izciliem sasniegumiem valsts un starptautiska mēroga pūšamo instrumentu konkursos un nozīmīgu muzikālu pasākumu organizēšanu Liepājā.

Latvijas Rakstnieku savienības valdes loceklei un Liepājas nodaļas vadītājai, Piejūras pilsētu literārās akadēmijas koordinatorei Kurzemē, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes lektorei Lindai Zulmanei apbalvojums piešķirts par iniciatīvu un personīgo ieguldījumu Liepājas literātu darbu izdošanā 2019.gadā un literārās dzīves veicināšanu Liepājā.

Visus Goda un Gada liepājniekus tradicionāli sveiks Liepājas dzimšanas dienā, 18.martā, koncertzālē “Lielais dzintars”.

Ielūgumus uz pasākumu varēs saņemt koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā. Iepriekšējo gadu Goda un Gada liepājnieki ielūgumus varēs izņemt no 3.marta līdz 8.martam, savukārt pārējie interesenti – sākot no 9.marta.

Saistītie raksti

Iedzīvotāji no 8.janvāra līdz 27.janvārim tika aicināti ieteikt kandidātus Goda un Gada liepājnieka titulam – cilvēkus, kuri ar nesavtīgu darbu apliecinājuši piederību Liepājai vai īpaši izcēlušies ar kādu spilgtu veikumu vai notikumu aizvadītajā gadā. Goda liepājnieka titulam saņemti 20 pieteikumi par 15 personām un 84 pieteikumi par 51 personu Gada liepājnieka titulam.

Iesniegtos pretendentus Goda un Gada liepājnieka titulam izvērtēja Apbalvojumu komisija domes priekšsēdētāja vietnieka pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Ansiņa vadībā, kurā darbojas 15 dažādu nozaru pārstāvji, no kuriem liela daļa bijuši Goda un Gada liepājnieku godā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 konstatēta vēl vairākiem medicīnas darbiniekiem 1
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Perevoščikovs: Covid-19 plašu izplatīšanos var attālināt, stingri ievērojot sociālo distancēšanos 1
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Sakaru operatoriem būs pienākums epidemioloģiskajai izmeklēšanai nodrošināt datus par Covid-19 inficēto vai to kontaktpersonu atrašanās vietu 1
7 stundas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
Raidījums: Lemberga lieta – starp retajām mutvārdu procesā skatāmajām vīrusa laikā
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“airBaltic” atlaižamo saraksts kļūst garāks; Gauss sola visus paņemt atpakaļ
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. “Divi un divi”. Publiskās vietās turpmāk – uzturēšanās ierobežojums 1
8 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“de facto”: Drīzumā cer piegādāt vairākus miljonus respiratoru; pamodušies arī viltvārži
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Maskavas iedzīvotājiem nosaka pašizolācijas režīmu
2 stundas