Ekonomika
Bizness

“Enefit” meklē nākotnes energoapgādi0


Enefit
Enefit
Foto: Zane Bitere/LETA

Jau otro gadu “Eesti Energia” meitas uzņēmums “Enefit” Baltijas valstīs organizē ideju konkursu “”Enefit” Idea Hub – The Pitch”. Konkursa mērķis ir izaicināt reģiona gaišākos prātus domāt par to, kā līdzšinējo enerģijas ekonomiku ievirzīt jaunā, viedākā gultnē, no kura labumu gūtu ikviens. Konkursa balvu fonds ir 30 000 eiro.

Idejas nākotnei

Jaunas tehnoloģijas un digitālie risinājumi pārvērš pasauli ap mums. Virtuālās elektrostacijas, viedās mājas, biroji un ražotnes, saules paneļi mājsaimniecībās un elektrotransports ir tikai daļa no nākotnes enerģijas risinājumiem. Konkursa mērķis ir rast inovatīvas idejas jaunu pakalpojumu izstrādei un tehniskos risinājumus to ieviešanai, lai tuvinātu nākotni un radītu viedus, videi draudzīgus un parocīgus pakalpojumus.

Pērn konkursam tika iesniegtas simt idejas no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Somijas un Polijas. Par uzvarētāju atzīta “Elektrilevi” klientu apkalpošanas platforma, kas šobrīd tiek vēl izstrādāta un tiks pabeigta līdz gada beigām. Progresē arī elektrotransporta pakalpojumu attīstība, kas arī bija viena no pagājušā gada konkursa idejām – plānots izveidot vienlaicīgās uzlādes risinājumu vairākiem elektromobiļiem, kas būtu piemērots daudzdzīvokļu ēkām.

Pēc “Eesti Energia” valdes priekšsēdētāja Hando Sutera teiktā, uzņēmums nepārtraukti meklē jaunus veidus, kā inovatīvi un visaptveroši risināt mūsdienu sabiedrības problēmas, kas saistītas ar tās pieaugošo pieprasījumu pēc elektrības.

Patērētāja loma enerģijas cenas veidošanā

“Nākotnes enerģētikas nozarē patērētājam būs arvien nozīmīgāka loma enerģijas cenu veidošanā un piegādes nodrošināšanā, pateicoties atjaunojamajiem enerģijas resursiem, uzglabāšanas sistēmām, kontrolētām mājsaimniecības ierīcēm un citām jaunām tehnoloģijām,” stāsta Suters. “Ik gadu mēs cenšamies piedāvāt saviem klientiem jaunākās tehnoloģijas, izmantojot inovatīvus produktus un pakalpojumus, lai palīdzētu samazināt patērētāju elektroenerģijas izmaksas. Konkursā meklējam idejas un risinājumus, kas ļautu mums labāk sniegt šos pakalpojumus.”

Idejas tiek gaidītas no jaunuzņēmumiem, pētniekiem, studentiem, partneriem, kā arī no “Enefit” darbiniekiem un klientiem visās “Enefit” pārstāvētajās valstīs, to iesniegšanas termiņš ir 31. oktobris. Finālisti tiks pasludināti 28. novembrī, bet uzvarētājs – 2020. gada 21. janvārī. Vairāk informācijas un forma ideju iesniegšanai pieejama mājaslapā https://ideahub.”Enefit”.com/.

Saistītie raksti

SIA “Enefit” ir dibināta 2006. gadā, tas ir reģistrēts elektroenerģijas un gāzes tirgotājs visā Latvijas atvērtajā enerģētikas tirgū. SIA “Enefit” mātes uzņēmums AS “Eesti Energia” ir lielākais elektroenerģijas ražotājs Baltijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.