Āgenskalna tirgus
Āgenskalna tirgus
Publicitātes foto.

“Enefit” un RTU Āgenskalna tirgū atklās vides iniciatīvu platformu “Siltumnīca” 0

Kā gudrāk iegūt, uzglabāt un efektīvāk izmantot enerģiju, lai veicinātu zaļu energoresursu izmantošanu un energoefektivitāti? Turpmāk atbildes uz šiem jautājumiem būs iespējams meklēt “Siltumnīcā” – energokompānijas “Enefit” un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) radošajā telpā, kurā dažādas organizācijas un interesenti aicināti diskutēt, izzināt un eksperimentēt, lai veicinātu izpratni par klimata pārmaiņām un to, kā katrs no mums var patērēt dabas resursus atbildīgāk.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Lasīt citas ziņas

Tā kā “Siltumnīca” darbosies kā eksperimentu vide dažādiem tehnoloģiju risinājumiem, arī pati jaunā radošā telpa ir veidota saskaņā ar jaunākajām tehnoloģiju iespējām – to darbina saules enerģijas paneļi, bet gaisa kvalitāti mēra unikāli sensoru prototipi, nodrošinot brīvpieejas datus par piesārņojuma līmeni Āgenskalnā.

Jaunā platforma tiks atklāta ar RTU pētnieku izstrādāto prototipu izstādi un divu grantu konkursu pieteikumu. Meklējot jaunas idejas efektīvākam planētas resursu patēriņam, energokompānija “Enefit” izsludina “Idea Hub” – Baltijas grantu konkursu ar 30 000 eiro lielu balvu fondu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt RTU piesaka ideju konkursu risinājumiem, kas mazinātu klimata pārmaiņas.

Platformas “Siltumnīca” atklāšana un grantu konkursu izziņošana paredzēta trešdien, 18.septembrī, plkst.10 Āgenskalna tirgū.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.