Uzvedums “Vilkam tda dvēselīt'” dodas kārtējā ārzemju turnejā.
Uzvedums “Vilkam tda dvēselīt'” dodas kārtējā ārzemju turnejā.
Foto: Aija Krodere

Iemīļotais uzvedums “Vilkam tāda dvēselīt'” dodas ārzemju turnejā 0

Populārais uzvedums “Vilkam tāda dvēselīt’” bērnu vokālā ansambļa “Knīpas un Knauķi” izpildījumā pavasarī – martā un aprīlī – tiks izrādīts ārzemēs, LA.lv informēja projekta mākslinieciskā vadītāja Sanita Sējāne.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Lasīt citas ziņas

Gaidāmo viesizrāžu mērķauditorija ir latviešu diasporu pārstāvji un vietējie iedzīvotāji. Uzvedums viesosies 22. martā Bergenā (Norvēģija), 29. martā Dublinā (Īrija) un 5. aprīlī – Vejlē (Dānija).

“Šajā reizē esam sagatavojuši arī angļu valodas tulkojumu, kas tiks rādīts uz ekrāna, tādējādi nodrošinot iespēju uzvedumu izdzīvot simtprocentīgi visiem klātesošajiem skatītājiem,” piebilda Sanita Sējāne.

CITI ŠOBRĪD LASA
Pirms došanās pavasara tūrē ārpus Latvijas pēc skatītāju lūguma vēl divas reizes izrādi varēs noskatīties Rīgā –

12. martā plkst. 11 un plkst. 13.30 Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē.

Nupat 9. februàrī “Knīpas un Knauķi” kļuva par grupu kategorijas uzvarētāji populārās mūzikas jauno vokālistu konkursā “Zelta balss 2020”, bet 29. februārī tika atzīti par A2 kategorijas uzvarētājiem VI Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkursā “Lai skan!”.

“2018. gadā, kad notika Latvijas simtgades Dziesmu un Deju svētki, mums izdevās realizēt unikālu bērnu vokālo ansambļu muzikālu uzvedumu “Vilkam tāda dvēselīt’”, kura oriģinālstāstu, scenāriju un dziesmu tekstus veidojusi režisore Inga Cipe un oriģinālmūziku rakstījuši divi lieliski komponisti – Andris un Reinis Sējāni,” par izrādes tapšanas vēsturi atgādina Sanita Sējāne.

“Uzveduma mākslinieciskās idejas pamatā ir oriģinālstāsts, kurā satiekas divas atšķirīgas pasaules – cilvēki un vilki. Tas ir stāsts par attiecībām, cilvēcību un vēlmi sadzirdēt sevi un citus.

“Vilkam tāda dvēselīt’” ir neparasta izrāde bērniem, kas piedāvā muzikāli kvalitatīvu un daudzveidīgi piesātinātu saturu.

Mūsdienīgā stilistikā iespējams gan izdziedāties līdzi, gan baudīt vizuāli krāšņus skatuves tērpu un gaismu risinājumus.”

2018. gada jūlijā uz Dailes teātra skatuves trīs koncertos piedalījās 160 “vilcēni” – 12 lieliski un talantīgi bērnu ansambļi no visas Latvijas –, Dailes teātra aktieris Gints Grāvelis, abi uzveduma komponisti – Andris un Reinis Sējāni, un divi talantīgi jaunie solisti – Roberta Kumsāre un Eremijs Sējāns.

Par katra dziesmas horeogrāfisko uzvedumu rūpējās horeogrāfes Inga Cipe un Sanita Sējāne, scenogrāfiju veidoja Didzis Jaunzems, bet par gaismas koncepciju rūpējās Mārtiņš Feldmanis.

“Pēc koncertiem saņēmām ļoti daudz lieliskas atsauksmes, skatītāju mīlestību un lūgumu parādīt šo uzvedumu arī citās Latvijas pilsētās, un kopumā uzvedums “Vilkam tāda dvēselīt’” Latvijā tika izrādīts 17 reižu. 2019. gada rudenī uzvedums ciemojās Briseles, Tilburgas un Minsteres koncertzālēs,” atgādina Sanita Sējāne.

Reklāma
Reklāma

Jāpiebilst, ka komponists Andris Sējāns jau ilgstoši sadarbojas ar bērnu vokālo ansambli “Knīpas un knauķi”, un sadarbības rezultātā tapuši vairāki viņa dziesmu albumi. “Ar vilciņu Rīgā braucu” 2017.gada Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvā “Zelta mikrofons” tika atzīts par labāko albumu bērnu mūzikas kategorijā, savukārt darbs “Vilkam tāda dvēselīt’” balvu ieguva 2019. gada 12. februārī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.