Ilhams Alijevs Azerbaidžānas prezidenta vēlēšanās ir vadībā ar 92,05 % balsu 6

Ilhams Alijevs ir vadībā Azerbaidžānas prezidenta vēlēšanās ar 92,05 % balsu pēc 93,35 % balsu apstrādes, preses brīfingā sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Mazahirs Panahovs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 13
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
TV24
“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo?
Lasīt citas ziņas

Zahids Orujs saņēmis 2,19% balsu, Razi Nurullajevs – 0,8%, Fazils Mustafa – 2%, Elšads Musajevs – 0,67%, Gudrats Hasangulijevs – 1,76%, Fuads Alijevs – 0,53% balsu.

Vēlētāju sarakstā kopumā esot 6 478 623 cilvēkiem, balsošana notika 6537 vēlēšanu iecirkņos un 125 vēlēšanu apgabalos. Vairāk nekā 90 000 novērotāju ir pieteikušies, lai uzraudzītu vēlēšanu norisi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēlēšanas notika visā Azerbaidžānas teritorijā, tostarp teritorijās, kas nesen tika atbrīvotas no Armēnijas okupācijas.

CVK priekšsēdētājs Mazahirs Panahovs norādīja, ka CVK vēl nav saņēmusi datus no dažiem vēlēšanu iecirkņiem: “Domāju, ka līdz rītam mēs saņemsim šo rajonu vēlēšanu komisiju protokolus un pēc tiem noteiksim vadošā kandidāta balsu skaitu. 9.februārī publiski iepazīstināsim ar vēlēšanu rezultātiem, pamatojoties uz rajonu vēlēšanu komisiju protokoliem. Pēc tam izskatīsim saņemtos dokumentus un iesniegsim CVK sēdē, lai apstiprinātu un pieņemtu gala protokolu par balsošanas rezultātiem. Pēc vēlēšanu beigām protokolu nosūtīsim apstiprināšanai Satversmes tiesai.

Satversmes tiesa izskatīs CVK iesniegtos dokumentus un pieņems lēmumu. Satversmes tiesas lēmums ir galīgs, un pēc šī lēmuma vadošais kandidāts var tikt atzīts par ievēlētu. Viņš sāks pildīt Azerbaidžānas Republikas prezidenta pienākumus pēc inaugurācijas ceremonijas.”

Tāpat viņš uzsvēra, ka vēlēšanas notikušas ar augstu sagatavotības līmeni: “Šo vēlēšanu laikā Azerbaidžānas vēlētāji izmantoja savas konstitucionālās tiesības balsojot.”

ASV bāzētā “Oracle Advisory Group” un Pilsoņu darba tiesību aizsardzības līga kopīgi publiskojušas Azerbaidžānas prezidenta vēlēšanu laikā veiktās aptaujas rezultātus.

Pēc organizācijas datiem, par Ilhamu Alijevu savu balsi atdevuši 93,9 % vēlētāju.

Sociālo pētījumu centrs norāda, ka par Ilhamu Alijevu nobalsojuši 92,4 % vēlētāju.

Pamatojoties uz Ray uzraudzības centra aptaujas rezultātiem, par Ilhamu Alijevu nobalsoja 92,6 % vēlētāju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.