Ekonomika
Bizness

Investori kapitulē kadastrālo vērtību priekšā? Tieslietu ministra biroja vadītājs komentē situāciju1

Foto: “Arco Real Estate”, ekrānuzņēmums, kolāža: LA.LV

Pirms dažām dienām virs ēkas Blaumaņa ielā 5a, Rīgā, pirmo reizi kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas dienas neplīvoja sarkanbaltsarkanais karogs, jo to ir nomainījis balts, simbolizējot investoru kapitulāciju gaidāmās kadastrālo vērtību reformas priekšā, liecina sociālajos tīklos publicētā informācija.

Kā norāda nekustamo īpašumu uzņēmums “Arco Real Estate”, publiskā informācija vietnē “kadastrs.lv” liecina, ka minētās ēkas kadastrālā vērtība šobrīd ir 3,55 miljoni eiro, savukārt projektētā kadastrālā vērtība 2022. gadā būs 12,3 miljoni eiro, kas būtiski pārsniedz pat šī brīža tirgus vērtību.

Komentējot šo situāciju, tieslietu ministra biroja vadītājs Aldis Bukšs sacīja, ka tas ir labs piemērs, kas uzskatāmi demonstrējot nepieciešamību reformēt nekustamā īpašuma nodokli.

“RīgaTV 24”: Aldis Bukšs komentē konkrēto gadījumu

Pēc Bukša teiktā, jebkurš ir ieinteresēts, lai īpašuma vērtība tiktu noteikta objektīvi, un tirgus cenas kopš pēdējās reizes, kad tik pārvērtētas vērtības, ir pieaugušas.

Saistītie raksti

Vienlaikus šis pieaugums nedrīkstot atspoguļoties tādā pašā nekustamā īpašuma nodokļa pieaugumā, it sevišķi, ja runa ir par mājokļiem.

Bukšs arī norādīja, ka vērtības vairāku gadu laikā īpašumiem Rīgas centrā ir pieaugušas. Piemēram, konkrētās ēkas kopējā platība esot liela, iespējams 7000 kvadrātmetri, vidējā cena par kvadrātmetru Rīgas centrā esot ap 1500 eiro. Taču viņš uzsvēra, ka nekustamā īpašuma nodoklis nedrīkst rezultēties šādā četrkārtīgā pieaugumā.

Tomēr konkrētā nama iemītniekus varētu pasargāt neapliekamā minimuma ieviešana.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

GL
Gunta Lūse
Horoskopi un mistika
“No milzu ozoliem nāca tik jaudīga enerģija, ka elpa aizrāvās. Šie koki ir apmēram 400 gadu veci! ” Kā Miervaldis izveidoja dižozolu taku, kur gūt līdzsvaru un spēku 1
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ugunsgrēkā daudzdzīvokļu ēkā Čehijā gājuši bojā desmit cilvēki
5 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Kamēr Pūce slēpjas kā vēzis alā, Krišjānis pa ballēm laiž, bet zakatistovi devušies uz dzimto planētu!” Egila Līcītša feļetons
6 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Pamēģiniet iztikt ar 300 eiro, šo cilvēku dzīve kļūst par izdzīvošanu,” Arhibīskaps Vanags par pensijām, NĪN un korupciju Rīgā 12
14 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Polija kļūst par “Trampa fortu”, papildinot ASV karavīru skaitu valstī. Krievija solās “turēt roku uz pulsa” 7
18 stundas