Foto: “Arco Real Estate”, ekrānuzņēmums, kolāža: LA.LV

Investori kapitulē kadastrālo vērtību priekšā? Tieslietu ministra biroja vadītājs komentē situāciju 1

Pirms dažām dienām virs ēkas Blaumaņa ielā 5a, Rīgā, pirmo reizi kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas dienas neplīvoja sarkanbaltsarkanais karogs, jo to ir nomainījis balts, simbolizējot investoru kapitulāciju gaidāmās kadastrālo vērtību reformas priekšā, liecina sociālajos tīklos publicētā informācija.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu 22
Lasīt citas ziņas

Kā norāda nekustamo īpašumu uzņēmums “Arco Real Estate”, publiskā informācija vietnē “kadastrs.lv” liecina, ka minētās ēkas kadastrālā vērtība šobrīd ir 3,55 miljoni eiro, savukārt projektētā kadastrālā vērtība 2022. gadā būs 12,3 miljoni eiro, kas būtiski pārsniedz pat šī brīža tirgus vērtību.

Komentējot šo situāciju, tieslietu ministra biroja vadītājs Aldis Bukšs sacīja, ka tas ir labs piemērs, kas uzskatāmi demonstrējot nepieciešamību reformēt nekustamā īpašuma nodokli.

CITI ŠOBRĪD LASA

“RīgaTV 24”: Aldis Bukšs komentē konkrēto gadījumu

Pēc Bukša teiktā, jebkurš ir ieinteresēts, lai īpašuma vērtība tiktu noteikta objektīvi, un tirgus cenas kopš pēdējās reizes, kad tik pārvērtētas vērtības, ir pieaugušas.

Vienlaikus šis pieaugums nedrīkstot atspoguļoties tādā pašā nekustamā īpašuma nodokļa pieaugumā, it sevišķi, ja runa ir par mājokļiem.

Bukšs arī norādīja, ka vērtības vairāku gadu laikā īpašumiem Rīgas centrā ir pieaugušas. Piemēram, konkrētās ēkas kopējā platība esot liela, iespējams 7000 kvadrātmetri, vidējā cena par kvadrātmetru Rīgas centrā esot ap 1500 eiro. Taču viņš uzsvēra, ka nekustamā īpašuma nodoklis nedrīkst rezultēties šādā četrkārtīgā pieaugumā.

Tomēr konkrētā nama iemītniekus varētu pasargāt neapliekamā minimuma ieviešana.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.