Ekonomika
Īpašums

Kariņš: “NĪN likmes jāpārskata pirms stājas spēkā jaunās kadastra vērtības!”5

Foto: AFP/AP/SCANPIX/LETA

Nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmes jāpārskata pirms stājas spēkā jaunās kadastra vērtības, uzskata Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Patlaban atvaļinājumā esošais premjers mikroblogošanas vietnē “twitter” pavēstījis, ka, lai nepieaugtu iedzīvotāju izdevumi, mainoties kadastra vērtībām, NĪN likmes ir jāsamazina.

Vienlaikus Kariņš piebilda, ka NĪN likmes tiks pārskatītas pirms stājas spēkā jaunās kadastra vērtības.

LETA jau vēstīja, ka tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) ir apņēmies nevirzīt tālākai skatīšanai valdībā Valsts zemes dienesta (VZD) izstrādātās jaunās kadastrālās vērtības, kam būtu jāstājas spēkā no 2022.gada, ja valdība neatbalstīs Tieslietu ministrijas (TM) piedāvāto nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atcelšanu primārajam mājoklim, ieviešot neapliekamo minimumu primārajam mājoklim 100 000 eiro apmērā.

Bordāns mediju pārstāvjiem uzsvēra, ka jaunās kadastrālās vērtības, kuras paredz būtisku pieaugumu lielai daļai mājokļu, nestāsies spēkā, kamēr netiks pieņemta TM rosinātā NĪN atcelšana primārajam mājoklim. “Vērtības nestāsies spēkā, kamēr netiks pieņemts likums, kas būs taisnīgs Latvijas sabiedrībai,” uzsvēra ministrs.

Komentējot savu gatavību nevirzīt jauno kadastrālo vērtību apstiprināšanu valdībā, ja netiks gūts atbalsts NĪN atcelšanai primārajam mājoklim, Bordāns uzsvēra, ka nesaskata neko sliktu, ja “valdībā sašķobās” tādu lietu dēļ, kas risina sociālās taisnības jautājumus.

Ņemot vērā, ka kadastrālā vērtība ir bāze arī nekustamā īpašuma nodokļa aprēķinam, TM jau pirms gada sagatavoja grozījumus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā un likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli”, kuri paredz nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu primārajam mājoklim vērtībā līdz 100 000 eiro.

Saistītie raksti

Tas nozīmētu, ka, piemēram, primārajam mājoklim ar kadastrālo vērtību 80 000 eiro nekustamā īpašuma nodokļa maksājums būtu 0 eiro, bet mājoklim ar kadastrālo vērtību 120 000 eiro NĪN tiktu rēķināts no 20 000 eiro vērtības.

Līdzīgs princips tiktu attiecināts arī uz zemi zem primārā mājokļa, nosakot, ka šajos gadījumos nodokļa aprēķinam izmanto vienu piekto daļu no kadastrālās vērtības. Piemēram, ja kadastrālā vērtība ir 10 000 eiro, tad šobrīd nekustamā īpašuma nodoklis ir 150 eiro. Pēc TM piedāvājuma ieviešanas tie būtu 30 eiro.

Agrāk notikušajā starpinstitūciju sanāksmē netika gūts atbalsts ministrijas piedāvājumam.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

GL
Gunta Lūse
Horoskopi un mistika
“No milzu ozoliem nāca tik jaudīga enerģija, ka elpa aizrāvās. Šie koki ir apmēram 400 gadu veci! ” Kā Miervaldis izveidoja dižozolu taku, kur gūt līdzsvaru un spēku 1
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ugunsgrēkā daudzdzīvokļu ēkā Čehijā gājuši bojā desmit cilvēki
5 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Kamēr Pūce slēpjas kā vēzis alā, Krišjānis pa ballēm laiž, bet zakatistovi devušies uz dzimto planētu!” Egila Līcītša feļetons
6 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Pamēģiniet iztikt ar 300 eiro, šo cilvēku dzīve kļūst par izdzīvošanu,” Arhibīskaps Vanags par pensijām, NĪN un korupciju Rīgā 12
14 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Polija kļūst par “Trampa fortu”, papildinot ASV karavīru skaitu valstī. Krievija solās “turēt roku uz pulsa” 7
18 stundas