FOTO. Pērtiķi terorizē iedzīvotājus! Ir rasts risinājums vismaz 10 gadus ieilgušam cilvēku un pērtiķu konfliktam 14

Taizemes savvaļas dzīvnieku aizsardzības amatpersonas nākušas klajā ar plānu, kā panākt mieru Taizemes centrālajā pilsētā pēc vismaz 10 gadus ilga cilvēku un pērtiķu konflikta, vēsta “AP”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

Lopburi pilsētā klīstošie makaku pērtiķi ir vietējās kultūras simbols un nozīmīgs tūristu piesaistīšanas elements. Taču šis kultūras simbols arvien biežāk rada bīstamas situācijas vietējiem iedzīvotājiem un arī piedzīvojumu meklētājiem tūristiem.

Pērtiķi regulāri mēģina cilvēkiem atņemt pārtiku, radot strīdus cilvēku un dzīvnieku starpā. Nereti šādi starpgadījumi cilvēkiem beidzas ar saskrāpētu ādu un citiem ievainojumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA
Taizemē makaku pērtiķi terorizē vietējos iedzīvotājus

Taču kulmināciju šīs nebūšanas sasniedza martā, kad kāda sieviete izmežģīja kāju, jo pērtiķis viņu nonesa no kājām, cenšoties atņemt ēdienu, kas bija sievietei rokās. Savukārt kādu vīrieti pērtiķi nogrūduši no braucoša motocikla.

Vietējās varasiestādes cer īstenot plānu- savākt aptuveni 2500 pilsētā klaiņojošos pērtiķus un ievietot viņus masīvos nožogojumos. Šādu informāciju sniedza Nacionālo parku, savvaļas dzīvnieku un augu aizsardzības departamenta ģenerāldirektors Athapols Šaroenšunsa.

Atbildīgās iestādes plāno sadarboties ar savvaļas dzīvnieku ekspertiem, lai rastu šai sasāpējušajai situācijai risinājumu.

“Es nevēlos, lai cilvēki darītu pāri pērtiķiem. Tomēr es arī nevēlos, lai pērtiķi darītu pāri cilvēkiem,” preses konferencē sacīja Šaroenšunsa.

Tika uzsākta pērtiķu ķeršanas kampaņa, kurā uzsvars tika likts uz 10 agresīvākajiem alfa tēviņiem.

Līdz šim ir noķerti 37 pērtiķi, no kuriem lielākā daļa ir nodoti savvaļas dzīvnieku aizsardzības iestāžu aprūpē kaimiņos esošajā Saraburi provincē, bet citi tika nosūtīti uz Lopburi pilsētas zoodārzu.

Pārējos pērtiķus plānots noķert, kad tiks pabeigti nožogojumi.

Athapols Šaroenšunsa skaidro, ka sagaida, ka lielajos nožogojumos varēs iemitināt vairākus tūkstošus pērtiķu.

Daži vietēji iedzīvotāji uzskata, ka pie šīs pērtiķu problēmas vainojami tūristi un iedzīvotāji, kas baro šos dzīvniekus. Viņuprāt tikai tāpēc pērtiķi tik daudz ir savairojušies un pieraduši pilsētā iegūt pārtiku zogot no cilvēkiem.

Reklāma
Reklāma

Iespējams, ka arī varasiestādes pietiekami labi nedarīja savu darbu, pieļaujot nekontrolētu pērtiķu populācijas pieaugumu.

Tomēr Lopburi nav vienīgā vieta, kur ir problēmas ar pērtiķiem. Līdzīgas nebūšanas ir arī Prajuab Kiri Khan un Phetchaburi provincēs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.