Foto: AFP/ ZUMAPRESS/ REUTERS/ AP/ SCANPIX/ LETA

Irpiņā atrasti bērnu līķi ar izvarošanas un spīdzināšanas pazīmēm 0

No Krievijas karaspēka atbrīvotajās teritorijās fiksēti daudzi civiliedzīvotāju spīdzināšanas gadījumi, un, piemēram, Irpiņā atrasti noslepkavoti bērni ar izvarošanas pazīmēm, paziņojusi Ukrainas parlamenta pilnvarotā cilvēktiesību jautājumos Ludmila Denisova.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
FOTO, VIDEO. Arī Olainē plosījies tornado, izpostot saules paneļu parku 32
Lasīt citas ziņas

“Irpiņas pilsētā atrasti noslepkavoti bērni vecumā līdz desmit gadiem ar izvarošanas un spīdzināšanas pazīmēm,” vietnē “Facebook” raksta Denisova.

Černihivas apgabala Viktorivkas ciems Krievijas okupācijā atradās 25 dienas, un karavīri cilvēkus – no senioriem līdz jaundzimušajiem – turēja pagrabos kā ķīlniekus, nedodot tiem nepieciešamos medikamentus. Kāds astmas slimnieks nomiris pagrabā un apbedīts netālajā mežā, klāsta Ukrainas tiesībsardze.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt Sumu apgabala Konotopas rajonā bijušajās Krievijas karaspēka nometnēs atrasti vismaz trīs spīdzināti ukraiņu civiliedzīvotāji.

Bučā vienā no bērnu sanatorijas pagrabiem policija atradusi piecu vīriešu līķus ar sasietām rokām. Denisova paziņojusi, ka viņi spīdzināti un pēc tam aukstasinīgi noslepkavoti.

Denisova arī informējusi, ka necilvēcīgo dzīves apstākļu un iebrucēju atnesto infekciju dēļ izplatījušās vairākas slimības, starp kurām ir vējbakas.

Viņa atgādinājusi, ka civiliedzīvotāju spīdzināšana un slepkavošana saskaņā ar Starptautiskās krimināltiesas Romas statūtu 7.un 8.pantu ir noziegumi pret cilvēci un kara noziegumi, par kuriem tiesā starptautiskā kara tribunālā.

Ukrainas parlamenta pilnvarotā cilvēktiesību jautājumos esot vērsusies ANO Komisijā cilvēktiesību pārkāpumu izmeklēšanai un ekspertu misijā, kuru izveidojušas Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas dalībvalstis.

SAISTĪTIE RAKSTI