Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Zane Bitere

Izglītības iestādēs pērn nebija reģistrēti teju 2000 pirmsskolas vecuma bērnu 0

Pagājušajā gadā izglītības iestādēs nebija reģistrēti 1723 obligāto izglītības vecumu jeb piecu sešu gadu vecumu sasnieguši bērni, liecina Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) 2017.gada publiskais pārskats.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

Analizējot pašvaldību sniegto informāciju, IKVD secinājis, ka 2017.gadā izglītības iestādēs nereģistrēto pirmsskolas vecumu sasniegušo bērnu skaits, salīdzinot ar 2016.gadu, ir palielinājies par 58 bērniem.

Vairākums jeb 1073 no izglītības iestādēs nereģistrētajiem bērniem bija izbraukuši no valsts. Salīdzinot ar 2016.gadu, šādu pirmsskolas vecuma bērnu skaits pieaudzis par 112.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par 32 samazinājies to bērnu skaits, kuriem ir uzturēšanās atļauja citā valstī vai viņi ir citu valstu pilsoņi – tādu bērnu pērn bija 172.

Pašvaldībām nebija informācijas par 102 bērniem vecumā no pieciem līdz sešiem gadiem. Tāpat pašvaldības tikai skaidroja informāciju vēl par 130 bērniem, kas nav bijuši reģistrēti kādā izglītības iestādē. Šādu bērnu skaits, salīdzinot ar 2016.gadu, pieaudzis par 45.

Lai noskaidrotu cēloņus, kādēļ bērni nav reģistrēti izglītības iestādē, lielākā daļa pašvaldību veic apsekošanu bērnu dzīvesvietā, iegūst informāciju no bērna kaimiņiem un radiniekiem. Tomēr IKVD atzīmēja, ka vairākām pašvaldībām vēl joprojām ir problēmas noskaidrot katra bērna atrašanās vietu un iemeslu izglītības iestādes neapmeklēšanai, kā arī laicīgi un precīzi ievadīt datus Valsts izglītības informācijas sistēmā. Tādēļ IKVD uzskata, ka pašvaldību darbs informācijas ieguvē un apstrādē ir vēl uzlabojams.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.