LETA

IZM nodos vairākus valsts nekustamos īpašumus augstskolām un pašvaldībai 0

Lai sakārtotu īpašuma tiesību jautājumus un nodrošinātu valsts nekustamo īpašumu pilnvērtīgu pārvaldīšanu un apsaimniekošanu, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vairākus IZM un augstskolu valdījumā esošus valsts nekustamos īpašumus bez atlīdzības nodos atsevišķu augstāko izglītības iestāžu un pašvaldības īpašumā, informē IZM.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
“Izgāju cauri ellei!” Divu bērnu mamma atvadās no bērniem un tikai pēc ķīmijterapijas uzzina, ka nekad nav bijusi slima 4
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 6
Lasīt citas ziņas

Valdība otrdien atļāva IZM nodot Daugavpils universitātes īpašumā 14 valsts nekustamos īpašumus. Tie nepieciešami, lai nodrošinātu augstas kvalitātes studijas un mūsdienām atbilstošu zinātnisko pētniecību augstskolā, skaidro ministrijā.

Vidzemes augstskolas īpašumā nonāks valsts nekustamais īpašums Ausekļa ielā 25A, Valmierā. Tas jāizmanto studiju procesa un dienesta viesnīcas darbības nodrošināšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt Latvijas Universitātes īpašumā nodos 17 valsts nekustamos īpašumus, lai nodrošinātu noteikto uzdevumu izpildi – iespēju iegūt akadēmisko un profesionālo augstāko izglītību, veikt pētījumus humanitārajās, dabas, tehniskajās un sociālajās zinātnēs, kā arī organizēt atbilstošu tālākizglītību un interešu izglītību.

Vēl Ministru kabinets atļāva IZM nodot Aizputes novada pašvaldības īpašumā valsts nekustamo īpašumu “Kazdangas lauksaimniecības tehnikums” Kazdangas pagastā, Aizputes novadā, un sporta stadionu. Pašvaldība nekustamo īpašumu un būvi izmantos komunālo pakalpojumu organizēšanai un novada administratīvās teritorijas labiekārtošanai.

Ja īpašumi netiks izmantoti noteikto uzdevumu īstenošanai, augstskolām un pašvaldībai būs pienākums nekustamos īpašumus bez atlīdzības nodot valstij.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.