Foto: Edijs Pālens/LETA

Izskan neoficiāla informācija, ko “Progresīvie” varētu virzīt kultūras ministra amatam 0

Pēc kultūras ministres Agneses Loginas (P) atkāpšanās no amata “Progresīvie” ministra amatam varētu virzīt līdzšinējo Kultūras ministrijas (KM) parlamentāro sekretāri Agnesi Lāci, liecina aģentūras LETA rīcībā esoša neoficiāla informācija.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
Lasīt citas ziņas

Par Lāces kandidatūru “Progresīvo” valdes un frakciju sēdē lems plkst.12.

Kā ziņots, kultūras ministre Logina nolēmusi personīgu iemeslu dēļ atkāpties no ministres amata, un šos pienākumus viņa beigs pildīt 17.jūnijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Progresīvo” kritēriji nākamajam ministram ir pieredze ministrijas darbā, augsta izpratne par kultūras, mediju politikas un integrācijas jautājumiem, kā arī nevainojama reputācija. Frakcija aicinās ar virzīto kandidātu tikties “Jaunās vienotības” un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdības frakcijām, kā arī Saeimas opozīcijas frakcijām.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Logina sāka pildīt kultūras ministres pienākumus 2023.gada 15.septembrī. Neilgi pēc tam viņas komandai pievienojās Lāce, kļūstot par KM parlamentāro sekretāri.

Internetā pieejamā informācija liecina, ka Lāce ir kādreizējā sabiedriskās politikas centra “Providus” vadošā pētniece migrācijas un integrācijas jomā.

Viņai ir Latvijas Universitātes (LU) maģistra grāds politikas zinātnē un Eiropas maģistra grāds socioloģijā ar specializāciju starptautiskajā migrācijā un sabiedrības saliedētībā no Amsterdamas, Deusto un Osnabrikas universitātēm.

Kā norādīts “Providus” mājaslapā, viņas iepriekšējā darba pieredze ietver vairākas Latvijas valsts pārvaldes un pašvaldību iestādes, pētnieciskā asistenta amatu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Augstā komisāra mazākumtautību jautājumos birojā, pētnieka amatu Migrācijas pētniecības institūtā Koča Universitātē un eksperta migrācijas un dažādības jautājumos amatu Sabiedrības integrācijas fondā. Lāce ir strādājusi kā konsultante ANO Bēgļu aģentūrā un kā pētniece LU.

Lāce arī kandidēja aizvadītajās EP vēlēšanās no partijas “Progresīvie”. Kandidātes anketā norādīts, ka Lāce teicami zina angļu valodu, labi – vācu un nīderlandiešu valodu, bet pamatzināšanu līmenī – spāņu valodu.

SAISTĪTIE RAKSTI