Kultūra
Latvijā

Izstādē “Šodienas stāsti” – bērnu un jauniešu māksla0

Publicitātes foto

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) oktobrī risināsies divi starptautiski pasākumi, kas saistīti ar bērnu un jauniešu mākslas izglītību, portālam LA.lv pavēstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

No 3. līdz 5. oktobrim bibliotēkas telpās risināsies starptautiskā mākslas izglītības konference “Par sienām un tiltiem. Mākslas izglītība kā starpkultūru komunikācija”. Izstādes ietvaros notiks arī jauniešu radošās darbnīcas “Stāsti par mīlu un naidu”. Bet no 4. līdz 30. oktobrim LNB būs apskatāma 9. Starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstāde “Šodienas stāsti”.

Konferencē spriedīs par problēmām, kas saistītas ar komunikāciju pedagoģiskajā procesā mūsdienu mākslas skolās un citās izglītības iestādēs. Tā kā konferences dalībnieki pārstāv daudzas Eiropas valstis, kurās aizvien aktuālāka ir dažādu kultūru mijiedarbība, konferences viens no darba kārtības jautājumiem būs par komunikāciju starp līdzās esošām atšķirīgām kultūrām.

Izstādi “Šodienas stāsti” veido divas patstāvīgas daļas – “Vārds” un “Skaņa”, kur pirmā daļa aptver mākslas darbus, kas radīti, inspirējoties no literāra darba, bet otrā – darbus, kurus ietekmējusi mūzika, skaņa vai skaņu kopums. Izstādē eksponēts 891 mākslas darbs no 16 valstīm. Izstādes darbi būs apskatāmi ne vien bibliotēkā, bet arī ekspozīcijās mākslas skolās. Darbus vērtēs starptautiska žūrija mākslinieces un pasniedzējas Helgas Jaksones vadībā, tiks pasniegtas arī balvas vairākās nominācijās un dažādās vecuma grupās.

Saistībā ar izstādi “Šodienas stāsti” un konferenci, kā arī ar tajā iesaistītajiem partneriem no organizācijas “Arts For All”, Māras Muižnieces Rīgas mākslas skola un Bolderājas Mūzikas un mākslas skola veido projektu – radošās darbnīcas “Sienas un tilti. Stāsti par Mīlu un Naidu, to kas Patīk un Nepatīk…”. Tajās četru mākslinieku, mākslas pedagogu no Āhenes, Minsteres un Rīgas, vadībā vācu un latviešu jaunieši, mākslas skolu audzēkņi, nedēļas laikā radīs savus mākslas darbus un eksponē tos izstādē “Šodienas stāsti”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Izstādē “Nenorunātās tikšanās” notiks sarunas ar māksliniekiem
11 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Par gada vārdu kļuvis jēdziens “notumse”
11 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Denisa Paškēviča albumu pamanījis prestižais džeza izdevums “Dowbeat”
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Dots starts jaunai pedagoģijas studiju programmai; jāmācās tikai gadu
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Daugaviņš pirmo reizi KHL tiek pie “hat trick”
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Par VDD jaunās ēkas atrašanās vietu nepieciešama diskusija
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Braienta izmantotais helikopters bija kā limuzīns ar paaugstinātu izturību
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
GKR piedāvājusi Sileniekam pievienoties tās sarakstam
1 stunda