Foto: Jevgenijs Sisojevs

Izstādi “1514. Grāmata. 2014” LNB papildina divi unikāli eksemplāri 0

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) izstāde “1514. Grāmata. 2014” papildināta ar divām izcilām grāmatām no LNB krājuma, portālam LA.lv pastāstīja LNB komunikāciju speciālists Augusts Zilberts.

RAKSTA REDAKTORS
“Jūs tur tajā valdībā esat nojūgušies?” Valdība par tautas naudu reklamē sevi komercmedijos 19
Zeme ir nolemta bojāejai: atklāts, kad un kāds būs pasaules gals
Veselam
Antivakseri tagad dziļi nožēlo?! Pētījumā atklāta sensacionāla informācija par Covid-19 vakcīnām 8
Lasīt citas ziņas

Izstādes veidotāji apmeklētājiem piedāvā aplūkot 1483. gadā Nirnbergā izdotās Vācu Bībeles (Biblia Germanica) divus sējumus. Šo grāmatu izdevējs ir viens no slavenākajiem 15. gadsimta beigu, 16. gadsimta sākuma Eiropas iespiedējiem Antons Kobergers (Anton Koberger, ap 1440/1445–1513), kurš ir radījis daudzus no šī laikmeta izcilākajiem izdevumiem.

Abām izstādē redzamajām grāmatām ir īpaša vērtība, jo viena no tām ir bijusi daļa no 1513. gadā mirušā Antona Kobergera privātās bibliotēkas, bet otra ir ar greznu māksliniecisko apdari – izkrāsotiem un apzeltītiem attēliem. Abas vērtīgās grāmatas pirms nonākšanas LNB krājumā pēc Pirmā pasaules kara ir piederējušas dažādām privātām grāmatu kolekcijām Baltijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izstāde “1514.Grāmata.2014” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs apskatāma vēl tikai līdz 2014. gada 11. decembrim.

Izstādi “1514.Grāmata.2014” organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar nodibinājumu “Rīga 2014” un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.