Foto: Fotolia

Ja atvaļinājums iekrīt svētku dienās, vai priekšnieks drīkst to nepagarināt? 0

Gada nogalē nolēmu izmantot ikgadējā atvaļinājuma divas atlikušās nedēļas. Šajā laikā iekrita arī Ziemassvētki, taču direktors nepiekrita pagarināt manu atvaļinājumu. Nekādās diskusijās neielaidās – man esot jāierodas darbā. Vai viņš rīkojās pareizi? NORMUNDS OGRES NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
VIDEO. McDonald’s darbiniece šauj uz klientu, kurš pasūdzējies par pasūtījumu
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

Atgādinām, ka Darba likumā ir noteikts: ikvienam darbiniekam ir tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu. Šāds atvaļinājums nedrīkst būt īsāks par četrām kalendāra nedēļām, neskaitot svētku dienas. Darbiniekam un darba devējam vienojoties, ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu kārtējā gadā var piešķirt pa daļām, taču viena no atvaļinājuma daļām nedrīkst būt īsāka par divām nepārtrauktām kalendāra nedēļām.

Darba likums paredz darbiniekam tiesības uzreiz izmantot visu ikgadējo atvaļinājumu – četras kalendāra nedēļas jeb 28 kalendāra dienas. Ja izmantotas tikai divas atvaļinājuma nedēļas, likums nenosaka, kā konkrēti izmantojamas atlikušās divas nedēļas. Taču darba devējs darba kārtības noteikumos var noteikt ikgadējā atvaļinājuma un papildatvaļinājuma piešķiršanas vispārējo kārtību, tostarp divu atlikušo nedēļu izmantošanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

!!! Ja atvaļinājuma laikā iekrīt svētku dienas, atvaļinājums jāpagarina par šīm svētku dienām, konkrētajā gadījumā – par trim Ziemassvētku dienām pagājušā gada nogalē.

Ja svētku dienas iekrīt sestdienā vai svētdienā un tiek pārceltas uz darba dienām, arī atvaļinājuma apmaksājamo darba dienu skaits atbilstīgi palielinās. Šīs darba dienas apmaksā, piemērojot Darba likuma 74. panta astoto daļu, proti, par ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma laiku izmaksājamo summu aprēķina, dienas vai stundas vidējo izpeļņu reizinot ar darba dienu vai stundu skaitu atvaļinājuma laikā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.