Foto – Shutterstock

Ja dārzā ir daudz gliemežu, izmanto tos kompostā. Būs ideāls mēslojums 0

Vai no gliemežiem var gatavot vircu? MĀRIS LIEPĀJĀ

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
VIDEO. Krimā notriektas raķetes atlūzas nogalinājušas piecus cilvēkus, vairāk nekā 100 ievainoto
Lasīt citas ziņas

Pēc malakologa Edgara Dreijera teiktā, vienkāršākais veids, kā izmantot mīkstmiešus, ir tos nolasīt, likvidēt un tad iebērt komposta kaudzē, lai gliemeži tur satrūd. Iegūtais komposts ir trūdvielām daudz bagātāks nekā tikai no augiem gatavotais.

No dārzā bieži sastopamajiem dārza vīngliemežiem var gatavot arī vircu. Kad dzīvnieki ir beigti, tos ievieto ūdenī. Šķidrumam uzrūgstot, veidojas ar trūdiem bagātināts ūdens (virca), ko var izmantot dārza augu mēslošanai. Virca ir jāatšķaida, to nevar liet tīrā veidā uz augiem, jo ir pārāk koncentrēta. Raudzējot gliemežu vircu, jāsamierinās ar to, ka dārzs kādu laiku smirdēs pēc trūdošas gaļas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Humānākais gliemežu likvidēšanas veids ir apliet tos ar verdošu ūdeni (tad tie ātri iet bojā). Cits variants – ielikt saldētavā un caursaldēt. Ir nepieņemami gliemjus ievietot maisiņā un turēt saulē, lai karsējas, jo tā dzīvnieki mokās lēnā nāvē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.