“Ja Putins “atstieptu kātus”, ko tas mainītu?” Slaidiņš atbild tieši un bez aplinkiem 166

“Ja Putins “atstieptu kātus” kaut vai no vecuma dabīgā nāvē, ko tas mainītu? Vai būtu kāds prātīgs cilvēks, kurš nāktu viņa vietā?”

Reklāma
Reklāma
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 1
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību 10
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lasīt citas ziņas

“Nav tur normālu cilvēku, nu nav tur demokrāta, kas mainītu visu Krievijas sistēmu, nu nebūs tā. Krievijai vienkārši ir jāizjūk un tad varētu tur kaut ko nākotnē domāt. Iespējams karu pārtrauks, atsauks visus atpakaļ, bet ambīcijas tāpat paliks,” TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” atbild Jānis Slaidiņš, NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks.

Jau ziņots, ka Krievijas spēkiem Ukrainā joprojām pieder iniciatīva kaujas laukā, bet to panākumi ir tikai taktiski, jo krievi nespēj pārraut aizsardzībā esošo ukraiņu fronti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kaujas gaitu patlaban raksturojot arī Krievijas īstenotie triecieni Ukrainas civilajai infrastruktūrai, kuru rezultātā cieš un iet bojā mierīgie iedzīvotāji. Pēdējā laikā krievu galvenie civilie mērķi Ukrainā ir Odesa un Harkiva, un īpaši apdraudēta ir enerģētiskā infrastruktūra, norādīja Slaidiņš.

Kā kaujas gaitu raksturojošo trešo iezīmi viņš minēja samērā veiksmīgas asimetriskas operācijas no Ukrainas puses, dodot triecienus Krievijas kontrolētajiem naftas pārstrādes uzņēmumiem un pretgaisa aizsardzības sistēmām. “Lielākais uzsvars ir uz Krimu, kur, izskatās, ka Ukrainas spēki cenšas iznīcināt Krievijas bruņoto spēku pretgaisa aizsardzību,” sacīja eksperts, minot, ka, iespējams, Ukraiņi tādā veidā gatavojas uzbrukt Krimas tiltam.

Vaicāts, ko Krievija vēlētos pasniegt saviem iedzīvotājiem kā dāvanu 9.maijā, Zemessardzes štāba virsnieks atbildēja, ka karā kaut ko prognozēt ir ļoti grūti, jo 90% prognožu parasti nepiepildās. “Vai būs kādi būtiski panākumi līdz 9.maijam, tas viss, protams, ir atkarīgs no Krievijas spējām uzbrukt un Ukrainas spējām aizstāvēties,” sacīja eksperts.

Viņš pieļāva, ka Ukrainai varētu būt padomā kaut kas, kā pabojāt Krievijai 9.maija svētkus un 7.maijā plānoto autoritārā līdera Vladimira Putina inaugurāciju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.