Kokteilis
Veselam

Ja Valentīndiena izvērtās ar šķiršanos… Tu neesi vienīgā, kam šajā dienā beigušās attiecības1

Arvien vairāk cilvēku izvēlas nesvinēt Valentīndienu, kas vairumam asociējas ar rozēm, šokolādi un mīlestības vēstulēm. Pētījumi liecina – šis ir arī viens no populārākajiem periodiem gadā, kad pāri izlemj pārtraukt attiecības , kas ir viens no nozīmīgākajiem lēmumiem sevišķi tiem, kas bijuši kopā gadiem ilgi.

Lai arī šķiršanās mēdz būt nepatīkama un sāpīga, tomēr tā ir arī lieliska iespēja pilnveidoties – tā uzskata vairāk nekā 80% sieviešu. Tajā pašā laikā 64% vīriešu un 74% sieviešu domā par bijušajām attiecībām un šaubās, vai pieņēmuši pareizo lēmumu, šķiroties ar otro pusīti. „Gan šķiršanās, gan ilgstoša kopdzīve ir iespēja iegūt pieredzi — katrā gadījumā savu, tomēr vajadzīgu un nepieciešamu ikvienam. Šķiršanās „bums” tieši Valentīnadienas tuvumā saistīts ar to, ka šie svētki (līdzīgi kā Ziemassvētki) uzrunā tieši pāra savstarpējo attiecību jautājumu, kuram pārējā gada laikā var pārslīdēt pāri. Tādējādi nereti tiek rastas atbildes, kuras var mudināt pieņemt lēmumu pārtraukt attiecības,” saka psihoterapeits Ansis Jurģis Stabingis.

Par pētījumu
Pētījumu par veidu, kā sievietes pieņem lēmumus, realizējusi pētījumu aģentūra Omnicom Media Group sadarbībā ar Bayer š.g. februārī, aptaujājot 501 sievieti vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Saistītie raksti
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.