Medības
Pieredze

Medniekstāsti. Decembra trofeja Balvu mežos3


Viesturs Kozlovskis ar savu trofeju.
Viesturs Kozlovskis ar savu trofeju.
Foto no personiskā arhīva.

Medību dieviete pērn decembrī bijusi labvēlīga Viesturam Kozlovskim, kurš skaistu alni decembrī nomedījis Balvu pagastā. Vēstulē viņš raksta:

“Man šī sezona ir necerēti veiksmīga. 15. decembrī rīts sākās kā jau dzinējmedībās. Novadīju rīta instruktāžu, pārrunājām, kur un ko medīsim. Palikuši medīšanai bija divi aļņu buļļi, tāpēc uz tiem arī cerējām.Pirmo mastu nolēmām ņemt pie kaimiņu objekta robežas. Masts garš, bet šaurs. Nostādīju vīrus uz numuriem, pats pašā galā nostājos kailcirtē. Jau nostājoties dzirdēju, ka zari lūst. Stāvu, gaidu. Tālumā dzirdu, kā mans Latvijas dzinējsuns Reds sāk darbu.

Stāvu, klausos. Suns tuvojas, un zari sāk lūzt jau skaļāk, saprotu, ka nāks vai nu uz mani, vai uz blakus stāvošo mednieci Aiju blakus cirsmas malā. Tad vienā mirklī ieraugu, kā no eglēm parādās šis skaistulis. Sākumā aptuveni 80 metru attālumā, taču nāk taisni man virsū.

Pielaidu drošā attālumā un raidīju šāvienu, pēc kā alnis saļima uz vietas.Tajā dienā tas bija vienīgais medījums, taču nākamajā nedēļas nogalē man atkal Diāna deva iespēju nomedīt vēl vienu aļņu bulli. Septiņus gadus aļņu bulli nebija izdevies nomedīt, un tagad divi pēc kārtas! Sajūtas neaprakstāmas. Tomēr vislielākais prieks par savu suni Redu, kurš kārtējo reizi parādīja teicamu darbu mežā!”

Saistītie raksti
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.