Medības
Pieredze

Medniekstāsti. Trofeja viesmedībās Baldones pusē0


Artis Lamba ar decembrī nomedīto vilceni.
Artis Lamba ar decembrī nomedīto vilceni.
Foto no personiskā arhīva,

Vēl pagājušā gada decembrī skaistu vilceni viesmedībās izdevies nomedīt Artim Lambam, kurš ikdienā medī Burtnieku novada Ēveles pagastā:

“Biju aizbraucis ciemos pie draugiem uz dzinējmedībām Baldones apkaimē. Vēl no rīta līnijā medību vadītājs brīdināja, ka ir iespēja mastā sastapties ar vilku. Biju mazliet skeptisks par šo paziņojumu – Pierīga tomēr! Taču vietējie situāciju pārzina labāk. Tā nu mani norīkoja izcirtumā uz neliela uzkalniņa ar norādījumu, ka tur ir briežu pārejas vieta.

Pa labi no manis priežu jaunaudzīte, pa kreisi – retinātas egles. Vieta pārnadžiem laba, šaušanas distance samērā neliela. Novērtēju šaušanas sektorus, pietēmēju un apsēdos uz celma. Sākās dzīšana. Pēc brīža masta pretējā pusē atskanēja šāviens. Turpinu gaidīt. Pēkšņi saklausu zāles švīkstoņu. Cēlos kājās. No retinātajām eglēm jau gar jaunaudzi pa pērno zāli kāds skrēja. Galvā pazibēja doma – suns.

Taču tad sapratu, ka medībās šāds suns nepiedalās un tas var būt tikai un vienīgi vilks. Vienā mirklī ieplecoju, paņēmu mazliet apsteigumu un izšāvu.Mazliet nodarbojos ar sporta šaušanu, un treniņi noteikti bija tie, kas man ļāva gūt panākumu, visu izdarot automātiski vienā acumirklī. Vēlāk uzzināju, ka mednieki masta otrā pusē arī bija redzējuši vilku. To pašu vai citu, nav zināms. Šis manā mednieka karjerā ir otrais vilks – aptuveni divus gadus veca vilcene. No trofejas izgatavošu izbāzni, kas greznos manu mājokli.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VB
Vija Beinerte
Latvijā
“Patlaban durts tiek cilvēcības sirdī.” Vija Beinerte sarunājas ar Juri Rudevski par valodu, dzimumu, mākslu un cenzūru 5
Intervija 5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
81 gadu vecā Dzidra Smiltenē spiesta mazgāties šķūnī ledaini aukstā akas ūdenī 1
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Krievijas tiesa iesaldē Navaļnija kontus
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Ūdens kafijas krāsā!” Skolas renovētāji piesārņo parka dīķi, iedzīvotāji uztraukušies 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Atņemot brīvpusdienas skolēniem, Latvijas sabiedrībā nav cieņas Saeimai!” Gobzems kolēģiem velta stingrus pārmetumus 1
7 stundas