Foto – LA.lv

Jau rīt Gaujas Nacionālajā parkā – pirmie Sienāžu dziesmu svētki 6

Piektdien, 18.augustā, no plkst.19 līdz plkst.21 norisināsies Sienāžu un siseņu dziesmu svētki, kuru apmeklētājiem būs iespēja izzināt sienāžu un citu taisnspārņu daudzveidību, kā arī ieklausīties tiem raksturīgajās skaņās sugām bagātajā Gaujas Nacionālā parka Siguldas Balonu pļavā, aģentūru LETA informēja parka dabas centra vadītāja Anda Andrušaite.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti 98
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Lasīt citas ziņas

Pasākuma apmeklētāji Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) projekta “LIFE for Species” ekspertes Rūtas Starkas vadībā varēs iepazīties ar teorētisku informāciju par taisnspārņu sugām, kā arī iedziļināties sienāžu un siseņu skaņu veidošanas, noteikšanas un interpretācijas procesos, kas tiek izmantoti bioakustiskajos pētījumos.

Pasākuma otrajā daļā dalībniekiem būs iespēja iepazīt Gaujas senlejas dabiskajā pļavā sastopamās sienāžu un siseņu sugas, iejūtoties entomologu jeb kukaiņu pētnieku lomā – nosakot un izpētot pašu notvertos kukaiņus, kā arī uzzināt par dzīvotņu pareizu apsaimniekošanu, lai saglabātu tajās mītošo sugu daudzveidību.
CITI ŠOBRĪD LASA

Gaujas Nacionālā parka dabas centra vadītāja Andrušaite atzīst, ka Dziesmu svētku gads iedvesmoja arī parka darbiniekiem meklēt jaunas izpausmes formas, un tā radusies ideja organizēt sienāžu un siseņu dziesmu un skaņu klausīšanos.

Pasākuma apmeklētājiem ieteikts ņemt līdzi piemērotu pledu vai krēslu sēdēšanai, kā arī parūpēties par aizsardzību pret ērcēm.

Taisnspārņi ir lieli un vidēji lieli kukaiņi, kuru pakaļkājas piemērotas lēkšanai – ar paresninātām, muskuļainām ciskām. Vairākumam taisnspārņu ir skaņas uztveroši (dzirdes jeb timpanālie) un skaņas radoši (sisināšanas) orgāni. Pasaulē sastopamas vairāk kā 20 000 taisnspārņu sugas, no kurām Latvijā konstatētas 39 sugas, kas pieder pie trīs apakškārtām – sienāžiem (Tettigoniidae), circeņiem (Gryllodea) un siseņiem (Acridodea).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.