Romāns Abramovičs
Romāns Abramovičs
Foto: SHUTTERSTOCK

Planētas Noslēpumi: Kurš ir jaunais Portugāles bagātākais ebrejs? 49

Dace Bumbiere, “Planētas Noslēpumi”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
Mājas
FOTO. “Īpašnieks izīrē saulainu dzīvokli!” Rīgā var atrast īres dzīvokļus zem 200 eiro mēnesī, bet… 1
TV24
Vitenbergs: Baumu līmenī ik pa brīdim izskan, ka parlamentārā sekretāre ir “nokodusi” ministri
Lasīt citas ziņas

Patlaban 55 gadus vecais pazīstamais Krievijas multimiljardieris un leģendārā angļu futbola kluba “Chelsea” īpašnieks Romāns Abramovičs, spēdams pierādīt, ka ir vietējās ebreju kopienas tiešs pēcnācējs, nesen naturalizācijas kārtā saņēmis Portugāles pavalstniecību.

Var piebilst, ka viņam vēl bez Krievijas pavalstniecības ir arī Izraēlas pavalstniecība. Tātad – trīskāršās pilsonības īpašnieks! Vēstīts, ka Abramovičs par Eiropas valsts pilsoni kļuvis, pateicoties Portugālē spēkā esošajam likumam par atgriešanos, kas dod iespēju sefardu ebrejiem (Spānijas un Portugāles ebreji) un konverso ebrejiem (piespiedu kārtā kristietībai pievērstie) saņemt Portugāles pilsonību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Abramovičs savā vietnē Vikipēdijā ievietojis informāciju (tā tur bija vēl 2021. gada pašās pēdējās dienās) par to, ka viņa vectētiņš un vecmāmiņa pa tēva līniju bijuši tieši sefardu ebreju pēcnācēji un viņiem bijis tieši sefardu izcelsmes uzvārds.

2022. gada sākumā Abramoviča bagātība bija novērtēta ar 14,2 miljardiem ASV dolāru, un ar to viņš žurnāla Forbes versijā bija ierindots 142. vietā pasaulē. Taču katrā ziņā tagad viņš ir bagātākais cilvēks Portugālē.

Var piebilst, ka līdz 2018. gadam viņš pārsvarā dzīvoja Londonā, taču tad Krievijas starptautiskās vajāšanas kontekstā sastapās ar grūtībām par Britānijas uzturēšanās vīzas pagarināšanu, taču spēja operatīvi pārcelties uz Telavivu, ātri saņemot Izraēlas pilsoņa pasi saistībā ar tur arī spēkā esošo likumu par atgriešanos.

Tostarp zināms, ka Abramovičs allaž dāsni ziedojis līdzekļus dažādām ebreju organizācijām visā pasaulē. Bet Krievijā viņš joprojām vada Ebreju kopienu federāciju un Tolerances centra ebreju muzeju. Tieši pēdējos gados Abramovičs esot cieši sadarbojies ar Porto pilsētas ebreju kopienu, un tas, kā var labi redzēt, nesis vēlamos augļus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.