Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: SHUTTERSTOCK

Jauni granti ģimenēm ar bērniem 0

Ieva Ēvalde, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 67
Lasīt citas ziņas

ALTUM izsludina atbalsta programmu privātmāju energoefektivitātes uzlabošanai.

Kopš vakardienas finanšu institūcija ALTUM ir atvērusi pieteikšanos jaunā atbalsta pro­grammā privātmāju energoefektivitātes uzlabošanai vai elektroenerģijas ražošanai, uzstādot saules paneļus vai nelielus vēja ģeneratorus. Pieteikties grantiem gan varēs vienīgi tie privātmāju īpašnieki, kuriem ir vismaz viens bērns. Pārējie var pretendēt tikai uz ALTUM garantijām.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Pieteikuma iesniedzējam ir jābūt ēkas īpašniekam, un viņa apgādībā un kopā ar viņu jābūt deklarētam vismaz vienam bērnam,” teikts ALTUM izplatītajā paziņojumā. Savukārt mājai ir jāatbilst viena vai divu dzīvokļu mājas klasei. Tai ir jābūt nodotai ekspluatācijā un mājā nedrīkst tikt veikta saimnieciskā darbība.

Atbalsts privātmāju īpašniekiem visā Latvijā paredzēts grantu, tehniskās palīdzības un garantiju veidā, un maksimālā atbalsta summa būs 6000 eiro. ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš: “Jaunajā pro­grammā ir pieejams divreiz vairāk līdzekļu nekā pērn, proti, 3,27 miljoni eiro, kā varētu pietikt aptuveni 500 līdz 600 māju projektiem.”

Grantu 5000 eiro apmērā un tehnisko palīdzību 1000 eiro apmērā varēs saņemt iedzīvotāji, kuriem pēc energoefektivitātes pasākumu īstenošanas ir paaugstināta dzīvojamās mājas energoefektivitātes klase vismaz līdz C līmenim un samazināts siltumenerģijas patēriņš apkurei vismaz par 20%.

Grantu elektroenerģijas ražošanas iekārtām – saules paneļiem vai vēja ģeneratoriem – varēs saņemt, ja plānots iegādāties un uzstādīt elektroenerģijas ražošanas iekārtas ar jaudu līdz 11,1 kW (ieskaitot) ar un bez pieslēguma kopējam elektroapgādes tīklam. Atbalsta apmērs būs atkarīgs no uzstādītās iekārtas jaudas.

ALTUM arī izsniegs garantiju bankas aizdevumam līdz 30% no aizdevuma summas, ja iedzīvotājam nepieciešams papildu nodrošinājums. Tas gan būs, nepārsniedzot 20 000 eiro. Šādas garantijas termiņš ir desmit gadi, un uz to var pretendēt jebkura fiziska persona, kuras īpašumā ir ekspluatācijā nodota privātmāja. Garantija būs pieejama pēc sadarbības līgumu noslēgšanas ar bankām.

Pieteikums jāiesniedz portālā “mans.altum.lv”.

SAISTĪTIE RAKSTI