Judžu ģimenes kaimiņš nespēj klusēt: “Mūsu mājas atrodas pilnīgi blakus, un es esmu redzējis visu” 443

“Es divas dienas visu šo vājprātu skatos, lasu sabiedrības reakciju, prezidenta, tiesībsarga komentārus un, lai gan neesmu radis nekad publiski neko komentēt, šoreiz es vairs nespēju klusēt,” tā savu sakāmo pēc beidzamajās dienās medijos lasāmā par Rūtas un Mārča Judžu konfliktu sāk viens no fiziski tuvākajiem cilvēkiem viņiem – kaimiņš Dairis Kārkliņš.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Lasīt citas ziņas

Dairis sevi uzskata par Judžu ģimenes draugu pēdējos 3 gadus, kopš dzīvo kaimiņos. Mājas esot tepat blakus, Judžu bērni nāk pie Kārkliņu bērniem, tāpēc saikne ir cieša ar visiem ģimenes locekļiem un redzēts un dzirdēts detaļās ir viss, kas te notiek: “Mūsu mājas atrodas pilnīgi blakus, un es esmu redzējis visu.”

Ne visu gan Dairis vēlas stāstīt, viņš ir arī viens no lieciniekiem joprojām esošajā tiesvedībā, maigi izsakoties, ir šokēts par publiski izskanējušo saistībā ar kaimiņmājā notiekošo.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Šis ir apzināts cilvēka iznīcināšanas pasākums, kad viens dusmās, ka zaudē, jo ir savārījis nepatikšanas, izlemj iziet publiskajā telpā un melot. Tur pilnīgi viss ir meli. Kāpēc es to zinu? Tiesvedības iet jau 6-7 mēnešus, esmu bijis policijā, liecinājis, runājis ar viņiem, viņu bērniem, kuri regulāri nāk ciemos, jo draudzējas ar maniem bērniem. Es zinu patiesību!”

Dairis norāda, ka izskan ļoti daudz aplamību. Piemēram, tas, ka Rūtai ir atņemti bērni. Tā nav! Bērniem kā pagaidu dzīvesvieta tiesas procesa laikā ir noteikta pie tēva. Tas ir tiesas lēmums, ņemot vērā bāriņtiesas, skolas, policijas, psihologu un citu ekspertu atzinumus un sarunas ar bērniem.

Bet kāpēc šis viss vajadzīgs? Kaimiņš uzskata, ka vaina ir tajā, ka Rūtai īsti nav izdevies panākt to, ko viņa bija iecerējusi finansiāli. Esot bijusi izstrādāta vesela krāpniecības operācija, kurā mēģināts iesaistīt arī Dairi.

“Viņiem bija finansiāli grūtāks brīdis, tāpēc es aizdevu naudu mājokļa būvniecībai. Līdz ar to bez manas piekrišanas nekādi tālāki soļi ar māju nevarēja tikt veikti, bet Rūta bija nolēmusi māju pārrakstīt trešajai personai. Bija gatavi arī man par to samaksāt. Tā bija un ir milzīga krāpniecības afēra, kuras mērķis ir tikai finansiāli iedzīvoties,” stāsta Dairis.

Judžu ģimene būvēja māju Siguldā, taču kādā brīdī (cita starpā inflācijas dēļ) finansiālā situācija kļuvusi spiedīga. Viņi dzīvojuši īrētā mājoklī, bet savs vēl neesot bijis gatavs. Lai atbalstītu kaimiņus, arī Daira ģimene gājusi palīgā – palīdzējuši likt grīdas, Daira sieva mazgājusi grīdas, lai jaunie kaimiņi ātrāk var ievākties un Mārcim nav jāturpina uzturēt divi mājokļi. Rūta tur nepiedalījās, jo uzskatīja, ka māja nav atbilstošā līmenī ar pietiekami labu virtuvi. Viņa pateica, ka esot izaugusi no līmeņa, lai gatavotu ēst pagaidu virtuvē.

Reklāma
Reklāma

“Mārča sieva nekad dzīvē nav strādājusi algotu darbu, taču tajā brīdī, kad viņi sāka pārcelšanos, bija saspringts brīdis un Mārcis mudināja sievu atrast algotu darbu, lai būtu nedaudz vieglāk finansiāli. Tad arī viss sākās. Rūta ir dieviete, viņa negrib strādāt, viņa par to apvainojās un sākās lielie konflikti. Kādu laiku gan viņa pat nostrādāja, šķiet, sešus mēnešus, bet par to bija aizvainota,” zina kaimiņš.

“Sazinieties ar bērnu skolām, parunājiet ar kaimiņiem! Visi šo visu ir redzējuši un zina. Mārcis rūpējas par bērniem ikdienā, ikviens to apliecinās, un tam nav pilnīgi nekāda sakara ar viņa atpazīstamību. Būsim godīgi, pirms visa šī skandāla vien retais publiskajā vidē zināja viņa vārdu un uzvārdu.”

Arī šajās dienās kaimiņi gribot negribot redz visu notiekošo: “Vēl pirms pāris dienām Mārcis atveda Rūtai bērnus, pēc tam brauca pakaļ. Viņš ilgi stāvēja pie durvīm, jo netika laists iekšā. Bet publiski stāsta, ka viņai tiek liegtas saskarsmes tiesības. Visi kaimiņi taču redz, kā notiek patiesībā!”

Kaimiņš ir pat dusmīgs: “Rūta Judze kopā ar savu tēvu ir primitīva krāpniece. Viņi bija nolēmuši Mārcim atņemt visu, ieskaitot bērnus. Gāja uz priekšu ar meliem un apsūdzībām, melojot visiem un stāstot, cik Mārcis ir slikts. Kad iestādes vairs viņai neticēja, ķērās pie pēdējā salmiņa, publiski cenšoties iznīcināt. Viņa pati man ir pateikusi, ka ies līdz galam, ka viņas mērķis ir iznīcināt šo “varmāku”. Arī Rūtas mamma man teica, ka Mārcis ir “varmāka”, jo liek savai sievai strādāt.”

Daudzi bija sašutuši par Rūtas publiski pausto, ka Mārcis it kā Rūtu viņas slimības dēļ esot nosaucis par vienpupi. Kad LA.LV šo jautāja Dairim, viņš saka, ka arī vairākus strīdus diemžēl ir redzējis pavisam tuvu. “Par vienpupi es neko neesmu dzirdējis, bet bieži gan esmu dzirdējis, kā Rūta Mārci mūsu visu klātbūtnē sauc par kropli. Un regulāri. Kurš izšķirs, kurš no vārdiem ir sliktāks? Mārcis bija satraucies par Rūtas veselību, es nezinu, iespējams, kādreiz arī pabiedēja, ka viņa kļūs par vienpupi, ja par sevi neparūpēsies.”

Arī baumas, ka Rūtai ir vēzis, esot nepatiesas. Tas esot bijis augonis, ko apstiprinājuši arī mediķi. Sieviete ilgi izvairījusies no ārstiem, labāk izmantojusi astrologu un tamlīdzīgu ekspertu konsultācijas (viņa vispār aizraujoties ar dažādiem retrītiem un dažādiem garīgiem rituāliem). Mārcis regulāri mudinājis iet pie ārstiem, veikt izmeklējumus. Beigu beigās jau tika veikts skrīnings un bija skaidrs, ka tas nav ļaundabīgs audzējs. Ģimenes ārsti to visu ar pierādījumiem esot apstiprinājuši tiesai.

“Rūta ar kaimiņiem vairs nesarunājas. Mēs esam ienaidnieki, jo sveicināmies ar Mārci. Pajautājiet arī citiem mūsu ielā, vai kādam pēdējā pusgada laikā Rūta ir atbildējusi uz sveicienu. Domāju, ka neviens neatbildēs apstiprinoši. Mēs visi esam ienaidnieki. Mājas logi ir aizklāti, lai bērni neiet ārā, lai nerunā ar kaimiņiem, izejot no mājām, mazajam bērnam uz galvas uzmet jaku, lai viņš nesagrib skriet pie kaimiņbērniem. Tādus apstākļus nodrošina mamma, kura publiski apgalvo, ka nav varmāka?”

Un vēl kāda epizode: “Mārcis savu jaunāko meitiņu veda uz jāšanas treniņiem, tā viņai ir sirdslieta un aizraušanās. Nezinu, kāpēc, bet Rūta uzsūtīja jāšanas skolai pārbaudes, vai tur viss esot likumīgi. Protams, viss ir kārtībā, bet kāpēc šādi jāuzvedas? Tā ir divkosība, jo pati tikmēr dzīvo ekspluatācijā nenodotā mājā.”

Dairis saka, ka Mārcis izvairās no publiskiem komentāriem, jo negrib pārkāpt tiesai doto solījumu neietekmēt procesu, kamēr notiek izmeklēšana. Tikmēr viņu turpina provocēt, nemitīgi komunikācijā tiekot ieslēgtas kameras, pēc tam konteksta tiekot izrauti fragmenti.

“”Dzelzs vilks” ir Mārcim visa dzīve, viņa būtībā vienīgais ienākumu avots. Kad viņi paziņoja, ka Mārci pagaidām izslēdz no grupas, es biju šokā. Viņi taču arī šo visu zina! Tas nudien vairs nav nekāds “Dzelzs vilks”, drīzāk viņi ir rīkojušies naudaskāri, baidoties, ka publiskās netīrās veļas mazgāšanas dēļ atkritīs kāds koncerts Ziemsvētku laikā. Juris Kaukulis vēl nupat tiesā liecināja par labu Mārcim, bet sabijās no tā, ka kāds piedraud atcelt kādu pasākumu.”

Kaimiņam, šo visu stāstot LA.LV, emocijas burtiski laužas uz āru. Viņi ir kopā svinējuši svētkus, kopā viens otru atbalstījuši pēdējos gados, viss šobrīd notiekošais šķiet vairāk nekā netaisnīgi…

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.