Foto: Zaļās atmodas muzeja Facebook konts

Jūrmalas dome tiesāsies ar Vides aizsardzības klubu par Zaļās atmodas muzeja telpām 0

Jūrmalas pilsētas dome plāno vērsties tiesā, jo Vides aizsardzības klubs (VAK) noteiktajā termiņā nav atbrīvojis muzeja telpas Pils ielā 1, kur ierīkots Zaļās atmodas muzejs, aģentūrai LETA pastāstīja pašvaldības pārstāve Elita Cepurīte.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TESTS. Atbildi uz 10 jautājumiem un uzzini, kādu vērtējumu tu iegūtu šajā latviešu valodas testā!
Lasīt citas ziņas

Cepurīte atgādināja, ka starp domi un VAK 2016.gada 6.jūnijā noslēgtais līgums par nekustamā īpašuma nodošanu bezatlīdzības lietošanā ir uzskatāms par izbeigtu ar 2019.gada 1.septembri un līdz šim datumam muzeja telpas bija jāatbrīvo.

“Tomēr VAK nekustamo īpašumu nav atbrīvojis un atrodas tajā bez tiesiska pamata. Pašvaldība plāno tuvākajā laikā vērsties tiesā ar prasības pieteikumu par telpu atbrīvošanu,” norādīja Cepurīte.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā ziņots, līgumu par nekustamā īpašuma, kas atrodas Jūrmalā, Pils ielā 1, nodošanu bezatlīdzības lietošanā, Jūrmalas dome ar VAK noslēdza pirms trim gadiem. Vienošanās paredzēja, ka telpās tiks iekārtots Latvijas Zaļās atmodas kustības muzejs un izveidots Vides izglītības un informācijas centrs.

Pēc VAK teiktā, balstoties uz faktu, ka šajās telpās tiks izveidots piekrastes dabas vērtību un kultūrvides centrs, Jūrmalas dome no valsts budžeta saņēma 930 000 eiro ēkas remontam.

Tomēr pašvaldība nolēmusi no sākotnējās ieceres atteikties un plāno tur iekārtot Dzimtsarakstu nodaļu, tāpēc lūgusi telpas atbrīvot.

VAK gan šo lēmumu apstrīdējis Administratīvajā rajona tiesā un telpas atbrīvot neplāno.

“Muzejs ir iekļauts Latvijas muzeju biedrības sarakstā un 2019.gadā tam ir uzsākts oficiāls akreditācijas process, ko bija paredzēts pabeigt 2020.gadā. Muzejs savāc, uzglabā un nodod publiskai izpētei un apskatei vēsturisku mantojumu. Muzeja arhīvā un ekspozīcijā atrodas vairāk nekā 2000 priekšmetu. Daļu no šiem priekšmetiem ir nodrošinājuši Jūrmalas pilsētas iedzīvotāji, ziedojot un dāvinot to biedrībai,” iepriekš informēja muzeja vadītāja, rakstniece Lelde Stumbre.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.