Foto: Chris Johnstone/Unsplash

Kā panākt, lai suns nelec virsū katram, kas ienāk jūsu sētā vai mājoklī 7

Lai arī radi un draugi dievina jūsu suni, viņiem visticamāk, nav patīkami, kad suns viņus sagaida, lecot virsū. Ja ikreiz, kad jūsu pagalmā ierodas viesi, suns viņus sagaida ar priekškājām gaisā un cenšoties sasveicināties, tā sacīt, ar degunu pret degunu, skaidrs, ka pienācis laiks suni no šī netiku atradināt.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 25
RAKSTA REDAKTORS
“Līdzi ņemot omīti, mums šis brauciens izmaksās 112 eiro” – apmeklētāji jautā, kāpēc “Avārijas brigādes” parkā ir tik dārga biļete 121
Lasīt citas ziņas

Eksperti norāda, ka labākais veids, kā apturēt šādu uzvedību, ir izmantot apmācības paņēmienu, kad suns tiek apbalvots par viesu sagaidīšanu sēdot.

Kā tas darāms?

“Dodiet savam sunim komandu “sēdēt “, pēc tam paaiciniet nākt pagalmā kādu labu draugu vai kaimiņu, kurš gatavs piedalīties jūsu mīluļa apmācībā. Ja suns atnācējam lec virsū, viņam jāpagriežas un jādodas prom,” iesaka Alisona Šramela, suņu uzvedības un apmācības speciāliste ASV. To pašu jāatkārto vairākas reizes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kad sunim beidzot izdodas noturēt visas četras ķepas uz zemes, apbalvojiet suni ar našķi un uzslavu. Process nav ātrs – paies laiks, kamēr suns sapratīs, ko vēlaties no viņa panākt. Tāpēc jāapbruņojas ar pacietību gan jums, gan jūsu viesiem.

Apmācību periodā palūdziet saviem viesiem griezt muguru jūsu sunim, bet, ja viņš lec, neizrādīt viņam jebkādu pozitīvu vai negatīvu uzmanību. Arī saimniekam nevajag par nevēlamu uzvedību sodīt suni.

“Piemēram, bļaujot vai grūžot suni nost no sevis, slikto uzvedību var tikai veicināt, jo arī negatīva uzmanība ir uzmanība,” norāda eksperte. Tomēr, jārēķinās, ka ne katrs ienācējs jūsu pagalmā vēlēsies piedalīties jūsu suņu apmācībā. Tādos gadījumos, ciemiņiem ierodoties, suni vajadzētu turēt pavadā, voljerā vai kādā citā telpā.

Avots: marthastewart.com

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.