Kā pasargāt savu mājokli no zagļiem, un kāpēc rezerves atslēgu nevajadzētu glabāt zem puķupoda? 5

Kā pasargāt savu mājokli no  zagļiem? Uz jautājumu TV24 raidījumā “Uz līnijas” atbild Arnis Vērzemnieks, Drošības nozares kompāniju asociācijas valdes priekšsēdētājs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
TV24
Uzņēmējs Bergs: “Tā bilde ir ļoti sērīga… Valsts strādā pēc tāda pieņēmuma, it kā vidējais latvietis dzīvotu 500 gadus”
Kokteilis
Maestro Raimonds Pauls atklāj Lanas pieminekli Lāčupes kapos: “Vienkārši un ļoti skaisti” 3
Lasīt citas ziņas

Viens no “šķēršļiem”, kas zagļus varētu atbaidīt ir suns. Ja mēs runājam par zagļu grupu, kas darbojas pēc nejaušības principa, tad suns viņus no tā var atturēt, viņš uzsver.

Ir signalizācijas sistēmas – lokālās (kad tā nostrādā, tiek dots signāls mājā, apkārtnē) un centralizētās, kuras ierīko apsardzes kompānijas un kuras pieslēgtas pie apsardzes kompānijas pults.

CITI ŠOBRĪD LASA
Nostrādājot centralizētajai signalizācijai, uzreiz izbrauc vienība uz konkrēto īpašumu, lai noskaidrotu, kas tur noticis, viņš skaidro.

Tas, kas vēl ir būtiski tieši tumšajā laikā, ir apgaismojums, gaisma. Runājot par privātmājām, ir būtiski, kā īpašums apgaismots. Var izmantot, piemēram, sensoru lampas, viņš norāda.

Tieši tāpat jāpadomā par krūmiem, apzaļojumiem, aiz kuriem zagļi varētu paslēpties, tuvojoties īpašumiem.

Vēl viena būtiska lieta gan privātmājās, gan daudzdzīvokļu mājās – kaimiņi. Ar kaimiņiem jāuztur labas attiecības, lai, piemēram, varētu sarunāt, ka saimnieka prombūtnes laikā, kaimiņi ik pa laikam paskatās uz māju, dzīvokli.

Bieži ir tādi gadījumi, kad cilvēkam mājās uzstādīta signalizācija, viņš aizbrauc prom, taču aizmirst to ieslēgt. Notiek laupīšana, cilvēks ir sašutis, taču tiek konstatēts, ka viņš pats to nav ieslēdzis, viņš skaidro.

Cilvēkiem ir ieradums paslēpt rezerves atslēgu, piemēram, zem puķupodiem. Zagļi to noteikti atradīs, tāpēc, viņš uzsver, tie ir sīkumi, par kuriem ir vērts padomāt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.