Kaķi – tik līdzīgi un tik dažādi!
Kaķi – tik līdzīgi un tik dažādi!
Foto: Unsplash

Kaķis iezīmē teritoriju: 7 biežākie iemesli, kāpēc mīlulis nenokārtojas savā tualetē 1

Dažkārt kaķu saimnieki ir spiesti sastapties ar nepatīkamu problēmu – dzīvnieks sācis urinēt dažādās vietās mājās, nevis savā tualetē. Galvenajiem iemesli, kāpēc tā mēdz notikt un vai to iespējams mainīt.

Reklāma
Reklāma

1. Kaķim ir veselības problēmas

Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kuriem Līgo svētki būs īpaši izdevušies
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 66
“Krievu armija ir bijusi plika vienmēr! Vēsturiski tai nekad nekas nav bijis, tāpēc par to nebūtu jābrīnās” 41
Lasīt citas ziņas

Viens no izplatītākajiem iemesliem, kāpēc kaķis sāk nokārtoties ārpus savas tualetes ir veselības problēmas – dzīvniekam urīnā parādījušās smiltis. Tas kaķiem var būt ļoti sāpīgi, tāpēc dzīvniekam šķiet, ka nokārtojoties kastītē parādās sāpes un viņš mēģina no tām izvairīties savas dabiskās vajadzības nokārtojot citās vietās. Tāpēc, ja kaķis sācis “iezīmēt teritoriju” ārpus savas tualetes, pirmais, kas ir jāizdara – jādodas pie veterinārārsta un jāveic urīna analīzes.

2. Nepiemērota tualetes kastīte

Otrs iespējamais iemesls – nepiemērota kasīte. Dzīvniekiem nepatīk maza izmēra kastītes, turklāt kaķi ir ļoti tīrīgi dzīvnieki. Tas nozīmē, ja saimnieki ilgstoši atrodas prombūtnē un nav mājās, kaķa vajadzībām būtu jāpielāgo divas tualetes. Ja dzīvnieks vienā no kastītēm nokārtojas “lielajās” dabiskajās vajadzībās, visticamāk, čurāt tajā pašā kastē viņš vairs nevēlēsies. Šī iemesla dēļ vajadzētu nodrošināt, ka dzīvniekam ir divas tualetes.

3. Kaste atrodas par tuvu ēdamzonai

CITI ŠOBRĪD LASA

Trešais iemesls – kaste atrodas pārāk tuvu ēdamtraukiem. Starp trauciņiem un tualeti ir jābūt vismaz 3 metru attālumam, bet vēl labāk – ja kaķa tualete atrodas citā telpā.

4.  Iezīmē teritoriju!

Ceturtais iemesls, kas visbiežāk sastopams tādiem kaķiem, kas pa ziemu un rudeni dzīvo dzīvoklī, bet vasarā tiek aizvesti uz vasarnīcu vai laukiem – pēkšņi saimnieki saprot, ka dzīvnieks sācis “iezīmēt teritoriju”. Tas tāpēc, ka pagalmā ir svešas smakas, piemēram, pārgājis pāri cits kaķis vai aizčāpojis ezis – kaķis sāk iezīmēt savu teritoriju ar urīnu. Tā ir dabiska parādība.

5. Attiecības ar citiem ģimenes locekļiem

Piektais iemesls var būt arī sarežģītāks – kaķa un savas ģimenes savstarpējās attiecības. Tā, piemēram, kāds no ģimenes locekļiem pret kaķi izturas nevērīgi vai pat pārāk asi. Dzīvniekam šāda attieksme nepatīk un viņš savu stresu izrāda ar čurāšanu ārpus tualetes.

6. Saimnieks pārāk nevīžīgs

Sestais iemesls ir gaužām bieži sastopams – saimnieki pārāk reti tīra kaķa tualeti. Kā jau iepriekš minēts, kaķis ir ļoti tīrīgs dzīvnieks un viņam nepatīk iet nokārtoties netīrā kastītē. Pat, ja kaķa smiltīm tiek izmantotas cementējošās smiltis, tualete ir jātīra regulāri – vismaz vienu reizi dienā.

7. Sterilizējiet kaķi!

Un, visbeidzot, dzīvnieku speciālisti atgādina, ka kaķi, kas ir sterilizēti, daudz retāk iezīmē savu teritoriju ar urīnu. Tiesa, ne vienmēr sterilizēti kaķi to pārtrauc darīt pavisam, taču noteikti daudz, daudz mazāk kā tie dzīvnieki, kas nav sterilizēti.

Vairāk skaties video:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.