Sprādzieni Kijivā. (Brīdinām, ka attēlos ir nepatīkami skati)

Karā Ukrainā nogalināti jau 430 bērni; kopā – vismaz 6322 civiliedzīvotāji 43

Kopš kara sākuma Krievijas karaspēka uzbrukumos Ukrainā nogalināti vismaz 430 bērni, bet vēl vismaz 818 guvuši dažādus ievainojumus, sestdien paziņojusi Ukrainas Ģenerālprokuratūra.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
Kokteilis
Lielā Mēness ilūzija – nepalaidiet garām zemeņu pilnmēnesi 22. jūnijā, tas būs īpašs
Lasīt citas ziņas

Krievu uzbrukumos Doneckas apgabalā nogalināti vai ievainoti 417 bērni, Harkivas apgabalā – 260, Kijivas apgabalā – 116, Mikolajivas apgabalā – 77, Zaporižjas apgabalā – 69 Černihivas apgabalā – 68, Luhanskas apgabalā – 64, Hersonas apgabalā – 57 un Dnipropetrovskas apgabalā – 31.

Ukrainas Ģenerālprokuratūra norāda, ka šie dati nav galīgi, jo, turpinoties apšaudēm, nav iespējams pārbaudīt visu valsts teritoriju, īpaši pagaidām okupētās teritorijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ukrainas varasiestādes informē, ka bombardēšanās un apšaudēs nodarīti postījumi 2663 mācību iestādēm, no kurām 326 pilnībā sagrautas.

"Krievija bez Putina!" sauc pūlis! Krievijā protestos pret mobilizāciju vairāk nekā 650 aizturēto

ANO: Ukrainā kopš Krievijas iebrukuma sākuma gājuši bojā 6322 civiliedzīvotāji

Ukrainā kopš Krievijas pilna apjoma iebrukuma sākuma ir gājuši bojā 6322 civiliedzīvotāji, bet ievainoti 9634, ANO Drošības padomes sēdē paziņoja ANO ģenerālsekretāra vietniece politiskajos jautājumos Rozmarija Dikarlo, atsaucoties uz ANO Augstā cilvēktiesību komisāra pārvaldes fiksētiem datiem pēc stāvokļa uz 18.oktobri.

Dikarlo atzīmēja, ka starp bojāgājušajiem ir vismaz 397 bērni, bet piebilda, ka faktiskais upuru skaits var būt ievērojami lielāks.

Viņa arī informēja Drošības padomes locekles par to, ka

pēdējo dienu laikā Krievijai veikusi vairākus uzbrukumus apdzīvotajām vietām visā Ukrainā, “kas izraisa satraukumu”.

Viņa piebilda, ka no 10. līdz 18.oktobrim Krievijas raķešu apšaužu un bezpilota lidaparātu pielietošanas dēļ ir gājuši bojā vismaz 38 civiliedzīvotāji, bet ievainojumus guvuši 117.

Dikarlo sacīja, ka lielas bažas izraisa kritiski svarīgās enerģētikas infrastruktūras sagraušana. Enerģētikas objektu sabojāšanas kopš 10.oktobra un šo uzbrukumu izraisītā ogļu cenu kāpuma dēļ miljoniem civiliedzīvotāju ir nostādīti “galēji grūtā stāvoklī” un tas “pat var radīt apstākļus, kas ir bīstami dzīvībai”.

Reklāma
Reklāma

Viņa atgādināja, ka Neatkarīgā starptautiskā komisija pārkāpumu izmeklēšanai Ukrainā šonedēļ iesniegusi atskaiti ANO Ģenerālajai asamblejai.

“Dokumentā teikts, ka ir reāls pamats secinājumam par to, ka Ukrainā tika izdarīti kara noziegumi un cilvēktiesību un starptautisko humāno tiesību pārkāpumi,” sacīja Dikarlo.

Dikarlo arī paziņoja, ka pēc stāvokļa uz 19.oktobri kopējais graudu un citu pārtikas produktu apjoms, kas eksportēti Melnās jūras iniciatīvas ietvaros, sasniedzis gandrīz astoņus miljonus tonnu. Viņa atbalstīja graudu eksporta vienošanās, kuras termiņš ir līdz 22.novembrim, pagarināšanu un sacīja, ka pārtikas drošības uzturēšanai visā pasaulē ir kritiski svarīgi, lai šī iniciatīva turpinātu darboties arī turpmāk.

Dikarlo atzīmēja, ka ANO Ģenerālā asambleja ir konstatējusi to, ka Krievijas pseidoreferendumi okupētajās Ukrainas teritorijās ir bez juridiska spēja un nav pamats nekādai šo Ukrainas reģionu statusa maiņai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.