Ekrānšāviņš no “Telegram”

Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams 23

Klusajā okeānā atrasta būtne, kas var nodzīvot līdz 15 000 gadu – tas ir kausveida stikla sūklis. Šobrīd šis ir vecākais planētas iemītnieks, vēsta žurnāls Phys. Tas dzīvo okeāna dzīlēs 3,5 – 5,5 kilometru dziļumā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 38
Lasīt citas ziņas

Pētījums tika veikts, izmantojot attālināti vadāmu aprīkojumu, kas varēja uzņemt stikla sūkļa attēlus. Zinātnieki atklāja arī vēl vienu neizpētītu jūras dzīvības sugu – caurspīdīgos jūras gurķus un rozā cūkdelfīnus.

Gēteborgas universitātes ekologs Tomass Dālgrēns uzsvēra, ka zemūdens dzīve joprojām ir slikti izzināta. Pēc viņa teiktā, zinātne ir aprakstījusi tikai desmito daļu radību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ekspedīcijas mērķis bija kartēt bioloģisko daudzveidību apgabalā, kurā plānota saules paneļos, elektrisko transportlīdzekļu akumulatoros un citās zaļajās tehnoloģijās izmantoto reto metālu dziļūdens ieguve. Vairākas valstis un uzņēmumi gaida atļauju iegūt šos metālus, kas saistīti ar minerālu mezgliņiem, kas atrodas okeāna dibenā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.