Ekrānšāviņš no “Telegram”

Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams 23

Pievieno LA.LV

Klusajā okeānā atrasta būtne, kas var nodzīvot līdz 15 000 gadu – tas ir kausveida stikla sūklis. Šobrīd šis ir vecākais planētas iemītnieks, vēsta žurnāls Phys. Tas dzīvo okeāna dzīlēs 3,5 – 5,5 kilometru dziļumā.

Šeit tūristus vairs negaida? 9 populāri galamērķi, kuros ceļotājiem jāgatavojas stingriem noteikumiem
VIDEO. “Tā ir traģēdija, kurai nevajadzēja notikt!” Elejā graudu pirmapstrādes kompleksā traktors visu priekšā pārbrauc skolēnam
Kokteilis
Cilvēkiem, kas dzimuši šajos datumos, piemīt monarha temperaments
Lasīt citas ziņas

Pētījums tika veikts, izmantojot attālināti vadāmu aprīkojumu, kas varēja uzņemt stikla sūkļa attēlus. Zinātnieki atklāja arī vēl vienu neizpētītu jūras dzīvības sugu – caurspīdīgos jūras gurķus un rozā cūkdelfīnus.

Gēteborgas universitātes ekologs Tomass Dālgrēns uzsvēra, ka zemūdens dzīve joprojām ir slikti izzināta. Pēc viņa teiktā, zinātne ir aprakstījusi tikai desmito daļu radību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ekspedīcijas mērķis bija kartēt bioloģisko daudzveidību apgabalā, kurā plānota saules paneļos, elektrisko transportlīdzekļu akumulatoros un citās zaļajās tehnoloģijās izmantoto reto metālu dziļūdens ieguve. Vairākas valstis un uzņēmumi gaida atļauju iegūt šos metālus, kas saistīti ar minerālu mezgliņiem, kas atrodas okeāna dibenā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.