Rainis
Rainis
Arhīva foto

Kāpēc Raiņa ienākšana Durbē izraisīja nemieru vietējos iedzīvotājos? 10

Lilija Limane, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kā itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 9. februārī
 

Latvis

Durbes mazā ­centra piešķiršana ­Rainim sacēluse patiesu nemieru vietējos iedzīvotājos. Jo vietējā lauksaimniecības biedrība pieprasīja Durbi lauksaimniecības skolas dibināšanai, jo ērtā satiksme, pilsētas tuvums un pils iekārta runāja skolai par labu. Tagad lauksaimniecības skolai ir jāapvelk krusts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lindiņa kungs sākumā noteikti noraidīja privātos Durbes augļu dārza pieprasītājus, jo kur sacenšoties organizācijas, tur neesot vietas privātām personām.

Ass nemiers par Raiņa ienākšanu Durbē ir arī starp vietējiem bezzemniekiem, kuriem zemes trūkuma dēļ Jurģos jāatstāj savas tagadējās dzīves vietas. Šie nelaimīgie ar cerībām un bažām sāka raudzīties uz Durbi, kur ārpus mazā centra vēl atliktu patvērums 5–6 bezzemniekiem.

Neapskaudīšu to personu vai komiteju, kuras uzdevums būs padzīt viņus no šīs zemes, kuru viņi mācījušies kopt un kura vienīgā viņus uztur, un šo īsto zemkopju vietā iesēdināt dzejnieku, kura darba rīks ir spalva un nevis arkls. Dzejnieka atpūtai noderētu vasarnīca, pils, parks, bet nekādā ziņā vairāk pūrvietu liels augļu dārzs un 60 pūrvietu aramzemes.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.