Ekonomika
Darbs un nauda

Kopējie nodokļu parādi Latvijā decembra sākumā – 869,4 miljoni eiro0

Foto: SCANPIX/EPA/LETA

Latvijā šogad decembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 869,367 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dati.

Tostarp 467,007 miljonu eiro parāds bija valsts pamatbudžetam, kas ir samazinājums par 2,9% salīdzinājumā ar novembra sākumu, 273,209 miljoni eiro – pašvaldību budžetiem, kas ir samazinājums par 0,2%, bet sociālās apdrošināšanas iemaksu parādi bija 129,152 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,4% mazāk.

Atbilstoši VID datiem aktuālie parādi, kuriem tiek aprēķināta nokavējuma nauda, šogad 1.decembrī bija 61,4% no kopējās parādu summas jeb 533,99 miljoni eiro.

Tāpat VID dati liecina, ka par nepiedzenamiem 2019.gada 1.decembrī bija atzīti parādi 258,1 tūkstoša eiro apmērā – šie parādi izveidojušies likvidējamiem uzņēmumiem līdz likvidācijas procedūras pabeigšanai.

Savukārt par piedzenamiem šogad decembra sākumā bija atzīti parādi 533,732 miljonu eiro apmērā, tostarp par reāli piedzenamiem atzīti parādi 158,57 miljonu eiro apmērā, bet par reāli nepiedzenamiem – 375,162 miljonu eiro apmērā. No parādiem, kas atzīti par reāli nepiedzenamiem, par 373,745 miljoniem eiro parādniekiem nav naudas līdzekļu un mantas, uz ko vērst piedziņu, savukārt piedziņas noilgums iestājies parādiem 1,417 miljonu eiro apmērā.

Atmaksas termiņa pagarinājumi 1.decembrī bija piešķirti parādiem 50,91 miljona eiro apmērā.

Savukārt apturēto parādu summa, kam pārtraukta nokavējuma naudas aprēķināšana, decembra sākumā bija 284,468 miljoni eiro – šo summu veidoja par maksātnespējīgiem atzītu uzņēmumu parādi.

Saistītie raksti

Pirms mēneša – 2019.gada novembra sākumā – Latvijā kopējie nodokļu parādi bija 885,947 miljoni eiro.

VID ir finanšu ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodrošina nodokļu maksājumu un nodokļu maksātāju uzskaiti, valsts nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu Latvijas teritorijā, kā arī iekasē nodokļus, nodevas un citus obligātos maksājumus Eiropas Savienības budžetam, īsteno muitas politiku un kārto muitas lietas. VID ir izveidots 1993.gadā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Panke neatklāj, kādēļ pametis Ārvalstu investoru padomes Latvijā vadītāja amatu
12 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Latvijā būtisks jaunu kravas auto reģistrācijas kritums. Populārāko kravas auto tops
13 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“CityBee”: Latvija ir gatava koplietošanas pakalpojumam
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Dots starts jaunai pedagoģijas studiju programmai; jāmācās tikai gadu
5 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Daugaviņš pirmo reizi KHL tiek pie “hat trick”
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Par VDD jaunās ēkas atrašanās vietu nepieciešama diskusija
7 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Braienta izmantotais helikopters bija kā limuzīns ar paaugstinātu izturību
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
GKR piedāvājusi Sileniekam pievienoties tās sarakstam
5 stundas