Arestē armijas komandieri, kurš iebilda pret krievu “gaļas viļņiem” Ukrainā. Militārais eksperts, skaidro, kas tā par taktiku 0

Krievijas tiesa arestējusi bijušo Krievijas Bruņoto 58. armijas komandieri, ģenerālmajoru Ivanu Popovu ar iesauku “Spartaks”, kuram nebija pieņemama Krievijas tā dēvētā “gaļas viļņu” taktika, kas tika īstenota Ukrainā, TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” pastāstīja Zemessardzes štāba virsnieks, pulkvežleitnants Kaspars Auzenbahs.

Reklāma
Reklāma
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

2023. gadā Popovs rakstīja Krievijas ģenerālštāba priekšniekam par nepieciešamību veikt karavīru rotāciju un reorganizāciju – it īpaši Zaporižjas sektorā. Tāpat viņam nebija pieņemama Krievijas “gaļas viļņu” taktika.

Militārais eksperts skaidro, ka “gaļas viļņu” taktika nozīmē, ka liels skaits karavīru – ap 100, 200 – ar 10 līdz 30 kaujas tehnikas vienībām viena aiz otras šādās grupās iet uz priekšu neatkarīgi no tehnikas zaudējumiem un dzīvā spēka zaudējumiem, lai realizētu pārrāvumu ar kvantitāti, nevis kvalitāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šobrīd Popovu apsūdz krāpšanā sevišķi lielā apmērā. Runa ir par divām tonnām metāla izstrādājumu, kas bija paredzēti pozīciju un ierakumu nostiprināšanai frontē Krievijas okupētajā Zaporižjas apgabalā.

Popovs tiek vainots arī dezinformācijā un panikas celšanā. Turklāt viņš bija viens no retajiem Krievijas armijas komandieriem, kurš bija iemantojis karavīru cieņu. Šo iemeslu dēļ Popovs tika nosūtīts uz Sīriju. Pēc atgriešanās Krievijā viņš tika arestēts.

SAISTĪTIE RAKSTI