Dainis Krištopāns “Super Globe” ceturtdaļfinālā guva trīs vārtus.

Krištopāns un Kuģis sezonu sāk Saūda Arābijā 0

EHF Čempionu līgas uzvarētāji Skopjes “Vardar” handbolisti jauno sezonu sākuši ar dalību IHF “Super Globe” turnīrā, kas tiek uzskatīts par pasaules klubu čempionātu.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Dammāmā (Saūda Arābija) notekošajā turnīrā Maķedonijas klubs sacensības sāka ar ceturtdaļfinālu, kurā ar 34:27 (17:12) pārspēja šī reģiona vienu no labākajām komandām “Al Mudhar”.

Artūrs Kuģis sargāja “Vardar” vārtus pirmajā puslaikā un atvairīja astoņus metienus, izpelnoties turnīra apskatnieku uzslavas. Dainis Krištopāns šoreiz guva trīs vārtus ar četriem metieniem, bet rezultatīvākie ar septiņiem un pieciem vārtiem bija “Vardar” malējie spēlētāji Timurs Dibirovs un Ivans Čupičs.

Pusfinālā “Vardar” tiksies ar Vācijas bundeslīgas vicečempioniem “THW Kiel”, kas “Super Globe” kvalifikācijas kārtā ar 41:27 pārspēja Sidnejas universitāti un ceturtdaļfinālā ar 32:28 Āfrikas superkausa ieguvējus Ēģiptes “Zamalek”.

IHF “Super Globe” pirmais turnīrs 1997. gadā notika Austrijas galvaspilsētā Vīnē, pēdējos deviņus gadus to uzņēma Kataras pilsēta Doha, tagad līdz 2022. gadam rīkotāju tiesības tikušas Dammāmai.

“Vardar” šajā turnīrā piedalās otro reizi un abas kā EHF Čempionu līgas uzvarētāji. Pirms diviem gadiem Skopjes klubs izcīnīja trešo vietu.

Pēdējos divus “Super Globe” turnīrus un pavisam četrus uzvarējusi “Barcelona”. Spānijai ir astoņi tituli (vēl divi Madrides “Ciudad Real”, pa vienam Madrides “Atletico” un Sanatanderas “Cantabria”), Vācijai – trīs (divreiz Berlīnes “Fuschse”, reizi “THW Kiel”), bet 2002. gadā triumfēja Kataras “Al Sadd” komanda.
Kā zināms, Spānijas un Vācijas izlases būs Latvijas valstsvienības pretinieki mūsu komandas debijā Eiropas čempionāta finālturnīrā janvārī Tronheimā (Norvēģija).

Pirms došanās uz “Super Globe” turnīru Skopjes “Vardar” uzvarēja divas pārbaudes spēles, kurās abi latvieši bija laukumā pret Bitolas “Eurofarm Rabotnik” (32:30) un Atēnu “AEK” (31:24). Krištopāns guva attiecīgi četrus un divus vārtus.