Foto no Franča Gusta arhīva

Pauls Jonass pasaules čempionāta septītajā posmā motokrosā Ķegumā izcīna devīto vietu 4

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7

Pauls Jonass pasaules čempionāta septītajā posmā motokrosā Ķegumā vakar izcīnīja devīto vietu.

Pirmajā braucienā jau no starta vadībā izvirzījās Džefrijs Herlings un neviens konkurents ātrā holandieša pozīcijas nespēja apdraudēt. Slovēnis Tims Gajsers finišā atpalika septiņas sekundes un leģendārais itālis Antonio Kairoli – vēl četras.

Pauls Jonass no starta aizbrauca kā septītais un sacīkstes laikā pacēlās par pozīciju augstāk, no piekto vietu ieņēmušā francūža Romēna Fevrē atpaliekot divas sekundes.

Otrā brauciena starts Jonasam izrādījās neveiksmīgs, jo iekļuva vairāku sportistu kritienā un pirmajā aplī devās trešais no beigām jeb 28. Latvietis apdzina vairāk nekā desmit konkurentus, bet vācietis Henrijs Jakobi iebrauca sānā un atkal nācās atkrist uz trešo desmitu.

Atkal paceļoties augstāk, Jonass apmeta kūleni, tomēr spēja sacīkstes turpināt un finišēt 15. vietā. Braucienā uzvarēja spānis Horhe Prado, otrais atkal Gajsers, trešais – Fevrē, bet Herlings šajā braucienā nebija tik ātrs un finišēja ceturtais.

Ķegumā ar 44 punktiem uzvarēja Gajsers, kurš ir arī kopvērtējuma līderis (270), sekoja Prado un Herlings ar 43. Paulam Jonasam posmā devītā vieta ar 21 punktu, bet kopvērtējumā viņš apsteidza Nīderlandes sportistu Glenu Koldenhofu un ir septītais (180).

Jāpiebilst, ka lietuvietis Armīns Jasikonis, kurš pērn pēc kritiena pat nonāca komā, kvalifikācijā krita un sacīkstēs nestartēja.

Eiropas čempionātā mājinieki uz augstākajām pozīcijām nepretendēja. 250 kubikcentimetru klasē Mairis Pumpurs ierindojās 22., Edvards Bidzāns – 23. vietā. “Open” klasē Harijs Suharževskis ierindojās 18. vietā, uzvarēja igaunis Gerts Krestinovs.

Nedēļas nogalē Rīgā par Eiropas U-19 čempionu spīdvejā kļuva talantīgais Francis Gusts, kurš demonstrēja ļoti pārliecinošu un stabilu sniegumu.

Pirmajā braucienā viņš bija otrais, bet nākamajos četros uzvarēja. Ernests Matjušonoks uzvarēja divos braucienos, bet summā ieguva piekto pozīciju. Sacensībās startēja 18 sportisti no astoņām valstīm. Pirms diviem mēnešiem Gusts, Matjušo­noks un Ričards Ansviesulis izcīnīja uzvaru Eiropas junioru čempionātā pāru sacensībās.